Floret: Gryglewski drugi w Pucharze Europy

Krystian Gryglewski, niespełna 17-letni florecista Sietom AZS AWFiS Gdańsk zajął drugie miejsce w zawodach Pucharu Europy w Pisie. W klasyfikacji generalnej awansował na piąte miejsce.

Krystian Gryglewski, niespełna 17-letni florecista Sietom AZS AWFiS Gdańsk zajął drugie miejsce w zawodach Pucharu Europy kadetów w Pisie. W klasyfikacji generalnej awansował na piąte miejsce.

W zawodach wystartowało 191 florecistów. Gdańszczanin dotarł do ścisłego finału, w którym przegrał z Włochem Michele Del Macchia 6:15. W półfinale Polak pokonał Rosjanina Ilię Diegtiariewa 15:11.

Gryglewski jest coraz lepszy. Poprzedni sezon zakończył na 15. miejscu, choć w październiku 2010 roku w pucharowych zawodach w Budapeszcie i Halle zajmował piąte miejsca. We Włoszech podopieczny Stanisława Szymańskiego stanął na podium po raz pierwszy w tej rangi turnieju.

W klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Europy (dziesięć turniejów) Gryglewski zdobył 70 punktów i skończył sezon 2010/11 na piątym miejscu. Wygrał Czech Alexander Coupenitch - 122 pkt.