Floret: Emilia Rygielska i Michał Janda zdobyli Puchar Polski

Rozgrywany w Gdańsku 18. Turniej O Trójząb Neptuna, kończący cykl zawodów Pucharu Polski we florecie kobiet, zakończył się zwycięstwem Emilii Rygielskiej (Sietom AZS AWFiS Gdańsk). 25-letnia gdańszczanka zdobyła Puchar Polski po raz pierwszy w karierze.

Po raz pierwszy od czasu igrzysk olimpijskich w Londynie (34 miesiące przerwy) wystartowała 33-letnia Sylwia Gruchała-Bączek. Dotarła do półfinału, w którym przegrała z Martyną Jelińską 8:11.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski Rygielska zgromadziła 203 punkty i wyprzedziła Hannę Łyczbińską (AZS UAM Poznań) 188 pkt oraz Martynę Synoradzką (AZS AWF Poznań) 181 pkt.

Wyniki 18. Turnieju O Trójząb Neptuna

Ćwierćfinały:
Emilia Rygielska – Magdalena Knop (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:10, Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin) – Anna Szymczak (Sietom) 15:7, Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) – Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice) 15:11, Sylwia Gruchała-Bączek (Sietom) – Marta Łyczbińska (Budowlani Toruń) 15:14. Półfinały: Rygielska – Długosz 15:11, Jelińska - Gruchała-Bączek 11:8. Finał: Rygielska – Jelińska 15:10. Startowało 56 zawodniczek.

W Warszawie odbył się 38. Turniej O Złoty Floret JM Rektora AWF we florecie mężczyzn, ostatni w sezonie 2014/2015 zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski. Zwyciężył Paweł Osmański (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), dla którego było to pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Polski. Pozostałe miejsca na podium zajęli także gdańszczanie: Maciej Podralski, Radosław Glonek oraz Piotr Janda.

Wyniki 38. Turnieju O Złoty Floret JM Rektora AWF

Ćwierćfinały: Paweł Osmański (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Andrzej Rządkowski (KSz Wrocławianie) 15:10, Maciej Podralski (Sietom) – Bartosz Cegielski (AZS AWF Poznań) 15:6, Piotr Janda (Sietom) – Radosław Pietrusiewicz (KSz Wrocławianie) 15:13, Radosław Glonek - Filip Płocharski (obaj Sietom) 15:9. Półfinały: Osmański - Glonek 15:10, Podralski – P. Janda 15:13. Finał: Osmański – Podralski 15:11. Startowało 61 zawodników.

Puchar Polski zdobył Michał Janda - 189 pkt przed swoim bratem Piotrem (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - 186 oraz Leszkiem Rajskim (KSz Wrocławianie) - 180.