Floret: Anna Szymczak z brązem mistrzostw Europy

Na młodzieżowych mistrzostwach Europy (do lat 23) w szermierce, które odbywają się we włoskiej Vicenzie, Anna Szymczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) zdobyła brązowy medal w turnieju indywidualnym florecistek.

W ćwierćfinale gdańszczanka pokonała 15:13 koleżankę z reprezentacji Martynę Jelińską. W półfinale trafiła na Rosjankę Swietłanę Tripapinę i przegrała z późniejszą złotą medalistką 9:15.

Ćwierćfinały: Swietłana Tripapina (Rosja) – Francesca Palumbo 13:8, Alice Volpi (obie Włochy) – Marika Chrzanowska (Polska) 15:9, Anna Szymczak – Martyna Jelińska (obie Polska) 15:13, Jana Alborowa (Rosja) – Beatrice Monaco (Włochy) 15:7. Półfinały: Tripapina – Szymczak 15:9, Volpi – Alborowa 15:14. Finał: Tripapina – Volpi 15:13.

Kolejność: 1. Tripapina, 2. Volpi, 3. Szymczak i Alborowa, 5. Monaco, 6. Jelińska, 7. Chrzanowska, 8. Palumbo.

W drugim dniu rozegrano turniej drużynowy. Polki z Anną Szymczak w składzie obroniły srebrny medal sprzed roku, zdobyty w Tbilisi. W finale zaledwie jednym trafieniem uległy Rosjankom 44:45. Skład Polek: Marika Chrzanowska, Martyna Długosz, Martyna Jelińska, Anna Szymczak.

Ćwierćfinały: Rosja i Włochy - wolny los, Polska – Rumunia 45:32, Niemcy – Holandia 45:32. Półfinały: Rosja – Niemcy 45:23, Polska – Włochy 45:41. Finał: Rosja – Polska 45:44.