Fahrenheit 1709: gdańszczanie na podium

W Gdańskiej Szkole Floretu odbyły się turnieje indywidualny i drużynowy IV edycji międzynarodowych zawodów we florecie mężczyzn Fahrenheit 1709 - Mistrzowski Test. W finale Michał Majewski (AZS AWF Warszawa) pokonał Pawła Kawieckiego (Sietom AZS AWFiS Gdańsk). Trzecie miejsce zajęli: wicemistrz olimpijski z Londynu – Alaaeldin Aboueikassem (Egipt) oraz Polak Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk).

Wyniki - ćwierćfinały: Michał Majewski (AZS AWF Warszawa) – Maciej Włosek 15:10, Paweł Kawiecki (obaj Sietom) - Leszek Rajski (KSz Wrocławianie) 15:12, Michał Janda (Sietom) – Maximilian Ettelt (Austria) 15:10, Alaaeldin Aboueikassem (Egipt) – Filip Płocharski (Sietom) 15:12. Półfinały: Majewski – Aboueikassem 15:11, Kawiecki - M. Janda  15:14. Finał: Majewski – Kawiecki 15:9. Startowało 39 zawodników z Polski, Austrii, Egiptu, Singapuru i Szwecji.

W finale turnieju drużynowego I reprezentacja Polski w składzie: Paweł Kawiecki, Paweł Osmański (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk), Leszek Rajski (KSz Wrocławianie) i Michał Majewski (AZS AWF Warszawa) pokonała Austrię 45:41. Na trzecim miejscu zawody ukończyła II reprezentacja Polski.

Wyniki - ćwierćfinały: Polska I – Sietom AZS AWFiS Gdańsk  45:18, Austria I – Polska III 45:39, Polska II – Polska IV 45:37,  AZS AWF Warszawa – Mix Team 45:39. Półfinały: Polska I – AZS AWF Warszawa  45:24, Austria – Polska II 45:43. O 1. miejsce: Polska I – Austria   45:41. O 3. miejsce: Polska II – AZS AWF Warszawa 45:42.

Rywalizację seniorów poprzedził turniej o Kirys Jana III Sobieskiego, którego wyniki były zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski do lat 20. Wystartowało 122 zawodniczek i zawodników.

Wśród dziewcząt już w ćwierćfinale doszło do przedwczesnego finału. Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) pokonała Annę Szymczak (UKS Atena Gdańsk) 15:8, a następnie wygrała cały turniej. W rywalizacji chłopców Sietom AZS AWFiS wprowadził dwóch przedstawicieli do półfinałów. Walczyli ze sobą, Michał Siess pokonał Krystiana Gryglewskiego 15:13. W finale Siess nie dał rady Ludwikowi de Bazelaire (AZS AWF Warszawa) 10:15.

Wyniki - floret dziewcząt. Ćwierćfinały:  Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk) 15:8, Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin) – Sandra Sulik (Budowlani Toruń) 15:4, Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń) – Beata Żurowska (KSz Wrocławianie) 15:9, Adrianna Frąckowiak – Aleksandra Frąckowiak (obie KSz Wrocławianie) 15:8. Półfinały: GołębiowskaFrąckowiak 15:7, Długosz  - Chrzanowska 15:10. Finał: GołębiowskaDługosz 11:10. Startowało 60 zawodniczek.

Wyniki – floret chłopców. Ćwierćfinały: Ludwik de Bazelaire (AZS AWF Warszawa) - Patryk Choiński (Budowlani Toruń) 15:8, Michał Siess (Sietom) - Kasper Paluszkiewicz 15:9, Szymon Kozłowski (obaj AZS AWF Poznań) - Maksim Tarasiewicz (KSz Wrocławianie), Krystian Gryglewski (Sietom) - Bartosz Małecki (AZS AWF Poznań) 15:12. Półfinały: De Bazelaire - Kozłowski 15:9, Siess - Gryglewski 15:13. Finał: De Bazelaire - Siess 15:10. Startowało 62 zawodników.