Ciężary: Zieliński nie wygrał Memoriału Malaka

Kornel Czekiel (Budowlani Opole) wygrał w Gdańsku 18. Memoriał Waldemara Malaka w podnoszeniu ciężarów. Trzecie miejsce zajął mistrz olimpijski z Londynu w wadze do 85 kg Adrian Zieliński. W zawodach wzięło udział 13 sztangistów.

24-letni Zieliński, ważący 90,6 kg, zaliczył na pomoście Atlety Gdańsk sześć podejść i uzyskał w dwuboju 360 kg (165+195). Po rwaniu zawodnik Tarpana Mrocza zajmował pierwsze miejsce (stosowano specjalny przelicznik wagi ciała do podniesionego ciężaru), jednak w podrzucie przegrał z Czekielem, a także ze swoim młodszym o rok bratem Tomaszem.

26-letni Czekiel (104,7 kg) zaliczył w dwuboju 390 kg (170+220). Wynik w podrzucie jest jego rekordem życiowym. Tomasz Zieliński (97 kg) rozpoczął podrzut od 181 kg, następnie uzyskał 200 kg, a w trzeciej próbie zaliczył 210 kg (w rwaniu miał 165 kg).

- Jestem zadowolony z tego sprawdzianu, który zakończył zgrupowanie kadry we Władysławowie. Był to mój pierwszy po prawie roku i drugi po igrzyskach start w zawodach. W Gdańsku nie poszedłem na całość, z trenerem Śliwińskim uznaliśmy, że to nie ma większego sensu. Najważniejsze, że na obecnym etapie przygotowań jest zdrowie i siła, a technikę przed październikowymi mistrzostwami świata we Wrocławiu można poprawić" - powiedział PAP Adrian Zieliński.

• Urodzony w 1970 roku Waldemar Malak wywalczył podczas igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku brązowy medal w kategorii do 100 kg. 13 listopada 1992 roku sztangista Lechii Gdańsk zginął w wypadku samochodowym pod Wejherowem.