Boks: Kinga Siwa mistrzynią Polski

Dwa medale zdobyły zawodniczki SAKO Gdańsk na mistrzostwach Polski w boksie w Grudziądzu. Kinga Siwa zdobyła złoty medal w wadze 64 kg, a Adrianna Wiedro była trzecia w kategorii 57 kg.

Siwa przeszła przez turniej jak burza. W ćwierćfinale pokonała przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Jagodę Berlińską (Obra Zbąszyń). W półfinale jej przeciwniczką była Beata Koroniecka (Hetman Białystok). Gdańszczanka wygrała jednogłośnie na punkty 3:0. W finale naprzeciwko Siwej stanęła Vanessa Nogaj (Prosna Kalisz). Walka była jednostronna, Siwa dominowała i nie wiadomo, dlaczego jeden z sędziów widział wyższość Vanessy. Wynik 4:1.

W ćwierćfinale wagi 57 kg Adrianna Wiedro pokonała 3:0 Michelę Gawrońską (Gwardia Wrocław). W półfinale zawodniczka SAKO trafiła na uznaną za najlepszą pięściarkę mistrzostw Sandrę Kruk (Kontra Elbląg), przegrała 0:3 i otrzymała brązowy medal.