9 medali gdańszczan w taekwon-do

9 medali (3 złote, 2 srebrne i 4 brązowe) zdobyli zawodnicy Gdańskiego Klubu Taekwon-do na tegorocznych mistrzostwach Polski.

Mistrzostwa Polski juniorów młodszych odbyły się w dniach 10 - 12 maja w Ciechanowie. Zawody te zgromadziły ok. 250 zawodników z 43 klubów. Gdański klub zdobył 2 złote i 1 srebrny medal, co dało mu w drużynowej klasyfikacji drugie miejsce.

Mistrzami Polski zostali Kamila Kasprzak w walkach w kategorii 60 kg oraz Piotr Spyra w walkach w kategorii 58 kg. Spyra pokonał w finale klubowego kolegę Krzysztofa Gębickiego. Wszyscy medaliści zostali powołani do kadry na mistrzostwa świata juniorów, które odbędą się pod koniec października hiszpańskim Benidormie.

Mistrzowie Polski: Kamila Kasprzak i Piotr Spyra

Na początku czerwca w Nowej Rudzie odbyły się mistrzostwa Polski juniorów, skąd gdańszczanie przywieźli 2 brązowe medale w walkach. Na podium stanęły: Kamila Grabińska w kategorii 55 kg oraz Maja Warsińska w wadze 60 kg. W zawodach wzięło udział 120 zawodników z 40 klubów.

W dniach 7 - 9 czerwca w Lubartowie odbyły się mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców, w których wystartowało 169 zawodników z 32 klubów. Zawodnicy GKT Gdańsk wywalczyli 1 złoty medal, 1 srebrny i 2 brązowe.

Mistrzynią Polski w układach formalnych stopni uczniowskich została Aleksandra Kanigowska. Tytuł wicemistrzowski, również w układach formalnych, lecz w kategorii II DAN wywalczył Robert Klaja. Brązowe medale zdobyły: Magdalena Kaczan w walkach w kategorii 68 kg oraz drużynowo w układach formalnych: Magdalena Kaczan, Ewa Janda, Maja Warsińska, Binta M’Baye i Aleksandra Kanigowska.

Blisko medali były też: Aleksandra Kanigowska w walkach w kategorii 68 kg, Maja Warsińska w walkach w wadze 56 kg oraz Binta M’Baye w walkach w kategorii 75 kg i w układach formalnych. Wszystkie przegrały swoje pojedynki o brązowe medale i zajęły 5. miejsca.

Gdański Klub Taekwon-do zakończył pierwszą część roku zdobywając w systemie sportu młodzieżowego 114 punktów i jest to jeden z najlepszych wyników w historii klubu.