PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

500 piłkarzy w pierwszych mistrzostwach Gdańska juniorów

A
A

W niedzielę, 20 września, odbyły się mecze finałowe pierwszych mistrzostw Gdańska juniorów w piłce nożnej. Wśród 10-latków najlepsi byli zawodnicy Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk. Rywalizację 9-latków wygrała Akademia Sportowa Pomorze, a 8-latków drużyna Lechii S.A.

W sześciodniowym turnieju wzięło udział ponad 30 drużyn z roczników 2005, 2006 i 2007. Do zmagań stanęły zespoły z gdańskich klubów sportowych, akademii piłkarskich i uczniowskich klubów sportowych. Zagrało ponad 500 młodych piłkarzy.

Rozgrywki grupowe i faza pucharowa odbyły się w dniach 14-18 września na boiskach klubu Jaguar. Niedzielny turniej finałowy rozgrywano na stadionie MOSiR przy ul. Traugutta 29.

W finale rocznika 2005 najlepsza okazała się drużyna Akademii Piłkarskiej Lechia, która wygrała z UKS Conrad 1:0. Trzecie miejsce zajął drugi zespół AP Lechia, pokonując Akademię Sportową Pomorze 4:2.

Mecz o pierwsze miejsce w roczniku 2006 zakończył się zwycięstwem Akademii Sportowej Pomorze, która strzeliła cztery gole drugiej drużynie Jaguara. W spotkaniu o trzecie miejsce, druga drużyna AS Pomorze okazała się lepsza od Akademii Piłkarskiej, wygrywając po rzutach karnych 3:2, gdyż regulaminowy czas gry, ani dogrywka nie przyniosła bramek.

W roczniku 2007 zwyciężyła drużyna Lechii S.A., która w finale pokonała 3:2 Ex Siedlce. Trzeci był Jaguar, lepszy o jednego gola od drugiego zespołu tego klubu.

Uczestników nagradzali: Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Gdańska Mirosław Zdanowicz, przewodniczący Gdańskiej Rady Sportu prof. Wojciech Przybylski oraz dyrektor Biura Prezydenta ds. Sportu Andrzej Trojanowski.

Klasyfikację drużyn, wyniki wszystkich meczów i obszerną fotorelację z całego turnieju można znaleźć na stronie www.pilka.gdansk.pl.

m.w.