PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

1. PZU Gdańsk Maraton – wyjątkowa trasa w wyjątkowym mieście

15 stycznia rozpoczną się zapisy do najnowszej propozycji biegowej Miasta Gdańska – 1. PZU Gdańsk Maratonu. Warto już dziś zaplanować start w imprezie, która odbędzie się 17 maja 2015 roku, bowiem pierwsi uczestnicy zapłacą za rejestrację jedynie 49 złotych.

A
A

15 stycznia rozpoczną się zapisy do najnowszej propozycji biegowej Miasta Gdańska – 1. PZU Gdańsk Maratonu. Warto już dziś zaplanować start w imprezie, która odbędzie się 17 maja 2015 roku, bowiem pierwsi uczestnicy zapłacą za rejestrację jedynie 49 złotych.

- Wychodząc naprzeciw olbrzymiemu zainteresowaniu imprezami biegowymi w Gdańsku, postanowiliśmy zorganizować wyjątkową imprezę, którą – mamy nadzieję – każdy uczestnik będzie miło wspominał. Naszą ambicją jest mocne wejście w kalendarz najważniejszych wydarzeń biegowych w Polsce. Ta propozycja, wraz z pół maratonem, który zadebiutował w październiku 2014 oraz tradycyjnym Biegiem Westerplatte na 10 km, stworzą kompletną ofertę startów dla miłośników biegania w naszym mieście – deklaruje Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR w Gdańsku. - Tym bardziej cieszy nas fakt, że dołączy do nas uznany partner, jakim jest PZU, który został Sponsorem Tytularnym debiutującej imprezy – dodaje Paszkowski.

- Od kilku lat, zgodnie z ideą wspierania zdrowia i kondycji fizycznej Polaków, PZU angażuje się w promocję imprez biegowych. PZU Gdańsk Maraton jest jednak dla nas wyjątkowym przedsięwzięciem. Dzięki niemu znacząco wzmocnimy swoją obecność na biegowej mapie Polski, a Pomorze zyska imprezę na najwyższym europejskim poziomie. Jestem bardzo zadowolony, że pierwszy oficjalny maraton miasta Gdańska odbędzie się wspólnie z nami – mówi Piotr Glen, dyrektor ds. Zaangażowań Społecznych PZU.

Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Jej wyjątkowość podkreśli m.in. trasa wiodąca przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne lokalizacje: Starówkę z ulicą Długą, Długi Targ z Fontanną Neptuna, Pomnik Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, PGE Arenę, czy Park Nadmorski im. R. Reagana. Start i meta będą umiejscowione w hali targowej Amber Expo przy ul. Żaglowej 11.

W maratonie będzie obowiązywał limit zgłoszeń, wynoszący 2000 uczestników. O udziale zdecyduje kolejność zgłoszeń oraz termin wpłacenia wpisowego.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w akcji „Aktywuj się w Maratonie”, czyli bezpłatnym cyklu przygotowań do startu pod okiem trenerów i instruktorów. Poprowadzi je Radosław Dudycz, utytułowany, czynny maratończyk, zdobywca tytułów mistrza Polski.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie pzugdanskmaraton.pl oraz mosir.gda.pl.

Grzegorz Pawelec