Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska 2015

A
A
  I edycja 2015 r.
1. Ciesielski Michał  Nagranie płyty kwartetu jazzowego Inner Out 4 000,00 zł
2. Danielewicz Gabriela Pulikacja oraz wystawa: Godne życie laureatki Medalu Świętego Wojciecha, Budzimiry Wojtalewicz 4 000,00 zł
3. Duda Joanna

TRACK(S) instalacja multimedialna/performance

w Brzeźnie

3 000,00 zł
4. Golicki Adam Nagranie płyty Adam Golicki "Ad Shave" 4 000,00 zł
5. Golińska Małgorzata

Realizacja publikacji o sztuce wizualnej w Gdańska       pt.: "Alfa_Bet Czarów",

na podstawie archiwów artystów i instytucji

4 000,00 zł
6. Gołaszewski Zenon Redakcja i druk powieści historycznej "Mieszko wnuk mieszka" 4 000,00 zł
7. Hulisz Paweł Koncert "The trumpet shall sound", zapomniane dzieła ze zbiorów gdańskich, w Centrum św. Jana, podczas festiwalu "Musica Baltica" 3 000,00 zł
8. Kadłbowska Katarzyna Koncert premierowy płyty "Transient" z udziałem artystów video "Lichtgestallten", w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim 4 000,00 zł
9. Kanold-Łastawiecka Barbara

Przeprowadzenie wywiadu-rzeki, z cyklu "Znani gdańszczanie", z prof. dr hab. Jackiem Jassemem, napisanie książki pod roboczym tytułem "Wygrać
z rakiem"

3 000,00 zł
10. Karczewski Krzysztof

Premierowy koncert projektu muzycznego "MedSti"
w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

3 000,00 zł
11. Kłoczko Rafał Telemann-Stanutz-Ponchielli podwójny koncert klarnetowy na przestrzeni dziejów 1 000,00 zł
12. Kołodziej-Olszewska Magdalena  Wystawa ceramiki "Zmysły Północy" w Galerii Pionova 1 500,00 zł
13. Konca Monika Realizacja wystawy prac w Domu Aktora  "Zbliżenia III" 1 000,00 zł
14. Krawczyk Maria Nagranie płyty "Muzyka do zaginionego filmu jidysz Maja Miro|Maria Ka" 3 000,00 zł
15. Laskiewicz Szymon Telemann-Stanutz-Ponchielli podwójny koncert klarnetowy na przestrzeni dziejów 1 000,00 zł
16. Lipnicki Sławomir Projekt artystyczno-badawczy, dotyczący "obrazów wypartych" i struktury ich "przeniesienia" 5 000,00 zł
17. Łapiński Łukasz Pierwsza płyta zespołu Drunk Lamb 2 000,00 zł
18. Łopaciński Przemysław Przemysław Łopaciński. Monografia 2 000,00 zł
19.
Martini Paulina Nagranie w studiu nagrań, opracowanie i przygotowanie do wydania materiału dźwiękowego cyklu "Battiti della notte Współczene Piosenki Barokowe Tomasza Krezymona do słów Menotti Lerro", napisanych dla sopranistki Pauliny Martini 3 500,00 zł
20. Matuszak Marzena Widzę misie! Prawdziwe historie zwierząt z oliwskiego zoo 2 000,00 zł
21. Milewska Monika Powieść o falowcu 3 000,00 zł
22. Musik Jakub Telemann-Stanutz-Ponchielli podwójny koncert klarnetowy na przestrzeni dziejów 1 000,00 zł
23. Olszewski Jarosław Wystawa malarstwa "Zmysły Północy" w Galerii Pionova 1 500,00 zł
24. Olszewski Mieczysław Wystawa z monografą twórczości: Mieczysław "Mieto" Olszewski 5 000,00 zł
25. Pastuszak Katarzyna Projekt filmu, spektaklu i wystawy "Yameru maihime a la Maison de Hijikata" 3 000,00 zł
26. Podoska Karolina Realizacja cyklu prac rysunkowych, prezentacja
w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
1 000,00 zł
27. Rigall Grażyna Widzę misie! Prawdziwe historie zwierząt z oliwskiego zoo 2 000,00 zł
28. Sadecki Tomasz Pierwsza płyta zespołu Drunk Lamb 2 000,00 zł
29. Saulski Daniel  Pod żaglami twórczości Stefana Trojanowskiego i Jana Tomaszewskiego 3 000,00 zł
30. Sikorska Agnieszka Wystawa podsumowująca 40 lat pracy konserwatorskiej
i twórczej w galerii autorskiej
2 000,00 zł
31. Sobociński Jacek Realizacja wystawy fotograficznej "Stocznia Subiektywnie" 1 000,00 zł
32. Szlaga Michał Realizacja wystawy cyklu fotograficznego "Brama"
w Gdańskiej Galerii Miejskiej
3 000,00 zł
33. Szybowska Urszula Od Safony do Sibylli. O twórczości kobiet między XVw
a XVIII w., zachowanej w zbiorach PAN Biblioteki Gdańskiej
4 000,00 zł
34. Wiśniewska Maja Opracowanie scenariusza i materiałów dla wykonawców wydarzenia "KRÓL. Sonaty fletowe Fryderyka II.",
w Centrum św. Jana, podczas Festiwalu Musica Baltica
2 000,00 zł
35. Zaleska Maja Piękno rozkładu 1 500,00 zł
II edycja 2015 r.
36. Haracz Anna Realizacja multimedialnego spektaklu teatru tańca Przenikanie 3000,00 zł
37. Jażdżewski Leszek Dzieje Kościoła Katolickiego na obecnym obszarze Archidiecezji Gdańskiej, T. II. Nowożytność 4000,00 zł
38. Kossakowski Borys Nagranie i publikacja Pieśni 3000,00 zł
39. Kotłowski Grzegorz Opracowanie książki: Łacińskie inskrypcje w kościołach Gdańska-Śródmieście 5000,00 zł
40. Krakowiak Katarzyna Architektura tymczasowa brzmi.Wizja przyszłości miasta na podstawie teksu Rema Koolhaas`a  i Hal`a Forester`a-Junk Space 5000,00 zł
41. Krępeć Piotr Stworzenie kompozycji , realizacja koncertu i nagranie płyty Gdańszczanie dźwiękiem malowani inspirowanej Janem Heweliuszem, Arturem Schopenhauerem, Danielem Fahrenheitem 3000,00 zł
42. Malinowska Anna Rozwiązania architektoniczne dla trudnych miejsc na Dolnym Mieście 3000,00 zł
43. Pawlak Piotr Realizacja i przygotowanie do wydania płyty kolektywu Gym Society 3000,00 zł
44. Preuss Paula Nagranie płyty z polską muzyką współczesną na skrzypce i orkiestrę kameralną 6000,00 zł
45. Schally-Kacprzak Lila Nagranie i wydanie płyty zespołu zespołu Laboratorium Pieśni 5000,00 zł
46. Sitek Dariusz Monografia prof. Edwarda Sitka 7000,00 zł
47. Smoliński Piotr Podniesienie wartości książki dotyczącej życia i twórczości gdańskeigo poety i malarza Mieczysława Czychowskiego poprzez sfinansowanie dołączenia do niej ilustracji/reprodukcji 4000,00 zł
48. Taranek Andrzej Realizacja wystawy rysunków gdańskich w Piwnicy Romańskiej 3000,00 zł
49. Warzecha Katarzyna Postprodukacja i premiera filmu dokumentalnego Pół roku Franka W. 5000,00 zł
50. Wołodźko Jerzy Badanie spuścizny fotograficznej i artystycznej, gdańskiej rodziny Gottheilów w latach 1843-1943 5000,00 zł
51. Zielińska Dorota Realizacja spektaklu teatru tańca Nie mam nic do powiedzenia 3000,00 zł
II edycja 2015 r.
52. Androsz Dorota Spektakl teatralny Nad Czarnym Jeziorem (Dea Loher) 3 000,00 zł
53. Brzozowski Mirosław Nagranie płyty Tubicinatores Gedanenses zapomniana sztuka Turmmusik 3 000,00 zł
54. Chomicz Kamila Osobowości Wyspy 3 500,00 zł
55. Danielewicz Stanisław Napisanie książki Rockowisko Trójmiasta 1970-1980 3 000,00 zł
56. Jachimowicz Radosław  Realizacja filmu Trójmiejska Scena Alternatywna (lata 80`) 5 000,00 zł
57. Jacobson Marcin Napisanie książki Rockowisko Trójmiasta 1970-1980 3 000,00 zł
58. Kaźmierczak Monika Nagranie płyty Tubicinatores Gedanenses zapomniana sztuka Turmmusik 3 000,00 zł
59. Kowalkowski Piotr Nagranie płyty Tubicinatores Gedanenses zapomniana sztuka Turmmusik 3 000,00 zł
60. Kulpa Mariusz Redakcja i druk katalogu wystawy okolicznościowej w auli ASP w Gdańsku 7 000,00 zł
61. Milewski Wojciech Polska-Polacy- wystawa fotograficzna 5 000,00 zł
62. Musiałczyk Błażej Nagranie płyty Tubicinatores Gedanenses zapomniana sztuka Turmmusik 3 000,00 zł
63. Paszkiewicz Jan Realizacja filmu Trójmiejska Scena Alternatywna (lata 80`) 5 000,00 zł
64. Prusko Iwona Realizacja spektaklu lalkowego dla dorosłych przy użyciu techniki druku 3D 5 000,00 zł
65. Syrkowski Dariusz W poszukiwaniu struktur graficznych-studium przedmiotu 4 000,00 zł
66. Wojciechowski Andrzej Copland, Baczewski, Guza Benny Goodman in Memoriam 5 000,00 zł
67. Wolak Daniel Archiwum Polskiego Rocka 1961-2015 7 000,00 zł