PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Zapraszamy na prezentację projektu Parku Południowego

Zapraszamy na prezentację projektu Parku Południowego
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Park Południowy - projekt - BANER FB
Po podsumowaniu konsultacji społecznych oraz prowadzonej równolegle inwentaryzacji przyrodniczej i dendrologicznej terenu powstała koncepcja krajobrazowa: Park Południowy "Aktywny Ekosystem Miasta". Jej opracowaniem zajął się zespół projektantów – architektów krajobrazu. Ich zadaniem było urządzenie 77 hektarów zielonej przestrzeni w sposób chroniący zasoby przyrody i jednocześnie spełniający postulaty mieszkańców wynikłe z odbytych konsultacji.
11 maja 2023 w Szkole Podstawowej nr 6, w godz. 18-20, autorka koncepcji dr. inż. architekt Joanna Rayss wraz z zespołem zaprezentują i omówią wykonany projekt. Architekt Miasta prof. Piotr Lorens przybliży cele i kierunki jakie przyświecały zleceniu opracowania. Warto podkreślić, że koncepcja krajobrazowa jest kolejnym krokiem milowym zbliżającym miasto Gdańsk do faktycznej realizacji parku w pełnej skali.
Z warstwą graficzną projektu można zapoznać się na naszej stronie poświęconej parkowi (sekcja "Materiały do pobrania") – dostęp z menu po prawej (Park Południowy) lub przez link tutaj. Masz pytania? Napisz do nas: gwp@gdansk.gda.pl.
Na spotkanie w szczególności zapraszamy okolicznych mieszkańców oraz przedstawicieli rad dzielnic. Autorzy i organizatorzy dołożą starań, aby ze szczegółami odpowiedzieć na pytania dot. projektowanych założeń i rozwiązań.
Wstęp wolny. Zapraszamy!
 

Plakat do spotkania można pobrać tutaj: Plakat – Prezentacja projektu Parku Południowego (3.02 MB)