Znasz młodego, aktywnego artystę? Zgłoś go do nagrody

Prezydent Miasta Gdańska serdecznie zaprasza do zgłaszania kandydatur młodych twórców gdańskich, którzy – odznaczając się osiągnięciami kulturalnymi – zasługują na szczególne wyróżnienie. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 października.

Znasz młodego, aktywnego artystę? Zgłoś go do nagrody
A
A
data publikacji: 10 października 2017 r.

Zapraszamy radnych, gdańskie szkoły artystyczne, instytucje kultury i kulturalno-oświatowe działające na terenie Gdańska, stowarzyszenia, fundacje i związki twórcze czy przedstawicieli działów kultury gdańskich mediów, do zgłaszania kandydatur do Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury 2017.

– Poprzez nagrodę chcemy pokazać młodych, prężnych twórców, którzy swoją działalnością istotnie zapisują się na mapie gdańskiej czy ogólnopolskiej kultury. Kultura bowiem jest fundamentem społeczeństwa, które jest świadome swojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Dlatego ważne jest docenianie także młodych artystów, wnoszących świeżość, nowość w swoich dziedzinach – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury, jest wyróżnieniem, które ma podkreślić działalność artystów młodego pokolenia, zarówno tych, którzy już zostali zauważeni, jak i tych, którzy tego wyróżnienia właśnie potrzebują. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania kandydatur nietuzinkowych, nieprzeciętnych. Mamy nadzieję, że razem, uda nam się wyłonić kolejne młode talenty tworzące kulturę i sztukę w Gdańsku.

Zachęcamy do składania kandydatur artystów, mających do 35 lat, którzy w ostatnich trzech latach szczególnie zapadli Państwu w pamięć, poprzez swoje projekty, realizacje, koncerty.

Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury przyznawana jest od 2000 roku. W trakcie 17 edycji uhonorowano 104 artystów, wśród nich między innymi: Katarzynę Krakowiak, Natalię Cyrzan, Annę Miler, Macieja Moskwę, Marcina Zawickiego, Macieja Gańskiego, a w zeszłym roku: Krzysztofa Komendarka-Tymendorfa, Kamila Piotrowicza, Wojciecha Frycza.

Zeszłoroczni laureaci, wraz z przedstawicielami Rady Miasta Gdańska, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademii Muzycznej w Gdańsku, Uniwersytetu Gdańskiego i mediów, zasiądą w Kapitule oceniającej wnioski do Nagrody.

Szczegóły i dokumenty do pobrania są dostępne tutaj:

https://www.gdansk.pl/urzad-miejski/biuro-prezydenta-ds-kultury/Zaproszenie-do-zglaszania-kandydatur-do-Nagrody-Miasta-Gdanska-dla-Mlodych-Tworcow-w-Dziedzinie-Kultury-2017,a,88851

Anna Iwanowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
więcej tekstów autora
Anna Iwanowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
więcej tekstów autora