Zgłosiło się już prawie sto 44-letnich par. Czekamy na więcej!

Zostały tylko 2 tygodnie na zgłaszanie się par, które zawarły związek małżeński w 1974 roku w Gdańsku lub mieszkają na terenie Gdańska (niezależnie od tego, gdzie brały ślub) do udziału w Bursztynowej Gali, uroczystych obchodach 44. rocznicy ślubu. Gdański Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje zgłoszenia do końca kwietnia. Jak na razie swój udział potwierdziło prawie 100 par.

Zgłosiło się już prawie sto 44-letnich par. Czekamy na więcej!
A
A
data publikacji: 17 kwietnia 2018 r.W ubiegłym roku na wspólne świętowanie zdecydowało się 150 par. Było uroczyście i wspominkowo, a toastom nie było końca. Na cześć bursztynowych małżeństw, w ramach koncertu z okazji Światowego Dnia Bursztynu, który przypada na 28 czerwca, zaśpiewała Alicja Majewska przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego Warsaw Opera Quartet.

- Pary otrzymały drobny bursztynowy upominek, dyplom i kwiaty. Jubileusz zakończył się wspaniałym koncertem Alicji Majewskiej. Mamy nadzieję, że w tym roku Bursztynowe Gody będą cieszyć się co najmniej takim samym zainteresowaniem – mówi Grażyna Gorczyca, kierownik gdańskiego Urzędu Stanu Cywilnego.

Pary chcące wziąć udział w tegorocznej uroczystości, które zawarły ślub w 1974 roku w Gdańsku lub są mieszkańcami Gdańska (niezależnie od miejsca zawarcia związku małżeńskiego) proszone są o zgłoszenie się do Urzędu Stanu Cywilnego w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12.

Zgłoszenia z hasłem „Bursztynowe gody” dokonać można:

• osobiście w pokojach 142, 139, 151, 152,
• za pośrednictwem telefonu, dzwoniąc pod nr 58 323 6142, 58 323 6139, 58 323 6151, 58 323 6152
• wysyłając e-mail: usc@gdansk.gda.pl

Zgłoszenia pary małżeńskiej może także dokonać osoba trzecia w ramach np. prezentu dla rodziców lub znajomych, wskazując imiona i nazwiska małżonków i datę zawarcia ślubu.

Skąd pomysł na uroczyste obchody bursztynowej rocznicy w naszym mieście? W 2016 roku Światowa Rada Bursztynu postanowiła, że Gdańsk w ramach Światowego Dnia Bursztynu (ŚDB) będzie co roku świętować 44 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, jako Bursztynowe Gody.

- Mamy nadzieję, że otrzymany od Gdańska - Światowej Stolicy Bursztynu - upominek z okazji Bursztynowych Godów będzie dla bursztynowych par magicznym amuletem na długie i szczęśliwe kolejne lata małżeństwa oraz następne rocznice: złotą, diamentową i brylantową – mówi Robert Pytlos, koordynator Prezydenta Miasta Gdańska ds. bursztynu.

 

Joanna Kubik (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Biuro Prasowe
więcej tekstów autora
Joanna Kubik (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Biuro Prasowe
więcej tekstów autora