Zaplecze budowy przy ul. Abrahama zostanie przeniesione

Wykonawca robót, który w ostatnim czasie organizował zaplecze budowy przy ul. Abrahama został zobowiązany do przeniesienia zaplecza w inną lokalizację.

Zaplecze budowy przy ul. Abrahama zostanie przeniesione
A
A
data publikacji: 20 marca 2018 r.

W ostatnim dniach na terenie dzielnicy VII Dwór, na granicy z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, pojawiło się ogrodzenie i robotnicy. To wykonawca zadania związanego z budową kanalizacji deszczowej w rejonie ulic Grottgera, Bażyńskiego, Kasprowicza i Tetmajera, firma Eurovia - organizował tam swoje zaplecze budowy. Z uwagi na charakter terenu i pobliski Trójmiejski Park Krajobrazowy, organizowane przez wykonawcę zaplecze budowy zostanie przeniesione.

- Mimo, że zajęta działka stanowi jedynie teren zaplecza, na którym nie będą realizowane żadne prace, z uwagi lokalizację placu, wykonawca został zobligowany do natychmiastowego wstrzymania jakichkolwiek działań na tym terenie i przeniesienia placu w inne miejsce – mówi Włodzimierz Bartosiewicz dyrektor naczelny DRMG.

Nowy plac zlokalizowany będzie w okolicy ul. Polanki i Michałowskiego w okolicy PKM, na terenie, który użytkowany był jako zaplecze budowy przy wcześniej realizowanych inwestycjach. Obecnie zmiana lokalizacji zaplecza jest procedowana. Po dopełnieniu wszelkich formalności wykonawca przeniesie zaplecze i uporządkuje zajmowany teren przy ul. Abrahama.
Realizowane zadanie ma na celu odwodnienie ul. Grottgera, Bażyńskiego, Kasprowicza i Tetmajera w Gdańsku poprzez odprowadzenie wód deszczowych do nowej kanalizacji deszczowej oraz budowę i przebudowę wodociągu. Rozpoczęcie robót planowane jest na ostatni tydzień marca, natomiast zakończenie inwestycji przewidywane jest w połowie 2019 roku. Koszt inwestycji wynosi 11,3 mln zł.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach POliŚ 2014-2020: „Systemy gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich - Miasto Gdańsk".

Więcej informacji na temat inwestycji związanej z budową kanalizacji deszczowej w rejonie ulicy Grottgera, Bażyńskiego, Kasprowicza i Tetmajera na stronie DRMG http://www.drmg.gdansk.pl/readarticle.php?article_id=1013

Agnieszka Zakrzacka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
więcej tekstów autora
Agnieszka Zakrzacka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
więcej tekstów autora