Ulica Kolejowa zyska nowe oblicze

Ulica Kolejowa zyska nowe oblicze – pojawi się chodnik i schody z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017.

Ulica Kolejowa zyska nowe oblicze
A
A
data publikacji: 07 lutego 2018 r.

Ogłoszono przetarg na budowę chodnika i schodów przy ul. Kolejowej w Gdańsku. W ramach zadania powstanie nowy chodnik o długości 150 mb łączące budynki przy ul. Kolejowej do al. Grunwaldzkiej i wiaduktu Błędnik. Oprócz chodnika na terenie inwestycji pojawią się też schody zabezpieczone obustronnie balustradami wyposażone w podjazd dla osób niepełnosprawnych. Aby zapewnić dostęp niepełnosprawnym zaprojektowano pasy płytek integracyjnych na dole i u góry schodów, jak również tabliczki informacyjne ze wskazaniem kierunku i odległości przejazdu wózkiem. Pojawią się tam również kosze na śmieci, a teren zostanie zagospodarowany w zakresie zieleni. Zadanie w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Wykonawców zainteresowanych realizacją robót poznamy 23 lutego i jeśli prace przebiegać będą zgodnie z harmonogramem - zadanie będzie gotowe na koniec czerwca 2018 r.

Szczegółowe informacje dotyczące inwestycji znajdują się na stronie internetowej DRMG:http://www.drmg.gdansk.pl/readarticle.php?article_id=1060

Przypomnijmy, że w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 do realizacji Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska zostało powierzonych 64 zadań, z czego 47 zostało w całości zrealizowanych, a dla pozostałych 17 została opracowana dokumentacja projektowa.
Warto dodać, że, w najbliższym czasie na stronie DRMG pojawią się kolejne przetargi na wyłonienie wykonawcy robót dla realizacji pozostałych zadań z BO 2017.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora