Przedszkolna konferencja

W obchodzonych w tym roku Gdańskich Dni Przedszkolaka, które odbywały się pod hasłem „Poza mapą – tam gdzie wzrasta przygoda” od 20 września do 3 października wzięło udział blisko 1160 dzieci z gdańskich przedszkoli. Ukoronowaniem dni przedszkolaka jest odbywająca się w piątek i sobotę (6-7.10) Ogólnopolska Konferencja „Solidarni z dziećmi. 50-cio lecie działalności PK OMEP” , w której weźmie udział ponad 150 osób związanych ze środowiskiem przedszkolnym.

Przedszkolna konferencja
A
A
data publikacji: 05 października 2017 r.

W tegorocznych obchodach Gdańskich Dni przedszkolaka udział wzięło 58 gdańskich przedszkoli publicznych i niepublicznych. W każdym przedszkolu zorganizowano spacery edukacyjne z dziećmi, które mapowały przestrzeń swojego miasta. Łącznie w spacerach udział wzięło 1160 przedszkolaków. Dzieci realizowały projekty, w których zużyto 720 parasoli z przeźroczystej folii i 650 kg wikliny.

Corocznie w ramach obchodów organizowana jest również konferencja, w której udział biorą osoby związane ze środowiskiem przedszkolnym. W tym roku w ogólnopolskiej konferencji „Solidarni z dziećmi. 50-cio lecie działalności PK OMEP” udział weźmie m.in. Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. Spotkanie nauczycieli, naukowców i specjalistów odbędzie się w Nadbałtyckim Centrum Kultury (ul. Korzenna 33/35).

- Jak co roku jesienią w Gdańsku, jak i całej w Polsce świętują przedszkolaki. W tym roku aktywnie poznawały wraz ze swoimi bliskimi i opiekunami nasze Miasto. Święto przedszkolaka jest dla nas również okazją, by w szczególny sposób przyjrzeć się metodom pracy z najmłodszymi gdańszczankami i gdańszczanami. Tegoroczna konferencja jest również okazją do świętowania jubileuszu 50-lecia Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP. Dziękuję, że wybraliście Miasto Gdańsk na świętowanie swojego półwiecza, wasze działania mocno odcisnęły się zarówno prawie oświatowym, jak i metodach pracy we wczesnej edukacji oraz co najważniejsze, dało silne fundamenty w życiu małych Polek i Polaków. Wierzę, że wymiana i prezentacja dobrych przedszkolnych praktyk, będzie inspiracją do kolejnych podejmowanych w gdańskich, jak i innych krajowych placówkach przedszkolnych działań– mówi Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej.

Z okazji Jubileuszu, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz uhonorował Medalami Prezydenta Miasta trójmiejską liderkę OMEP, inicjatorkę tygodni przedszkolaka Ewę Słomińską oraz prezes Annę Wróbel i wiceprezes dr Ewę Lewandowską organizacji, za inspirowanie nas do podnoszenia jakości wczesnej edukacji w Polsce.Nagrody wręczy podczas uroczystości zastępca prezydenta Piotr Kowalczuk.

Jubileuszowi i konferencji towarzyszy nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego. Jego członkiem z racji wykształcenia i zawodowego doświadczenia jest m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. Polityki Społecznej Piotr Kowalczuk. Jedyny mężczyzna w Zespole.

Podsumowanie Gdańskich Dni Przedszkolaka odbędzie się podczas konferencji na Uniwersytecie Gdańskim w połowie października.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora