„Kto nosi odblaski, zasługuje na oklaski”.

Podczas VI Przeglądu Małych Form Teatralnych „Jestem bezpieczny na drodze” przedszkolaki z Gdańska dały popis w Teatrze Miniatura.

„Kto nosi odblaski, zasługuje na oklaski”.
A
A
data publikacji: 04 grudnia 2017 r.

Maluchy z Przedszkola nr 4, 22, 66, 71 i 75  wiedzą, jak się zachowywać, by być bezpiecznym na drodze. Podczas VI Przeglądu Małych Form Teatralnych „Jestem bezpieczny na drodze”, który odbył się w poniedziałek 4 grudnia w Teatrze Miniatura, dzieci dały popis kreatywności, zdolności aktorskich i wykazały się dużą wiedzą o ruchu drogowym.

Członkowie jury konkursowego mieli nie lada problem, by wybrać najlepszych, dlatego pierwsze miejsce ex aequo zajęli… wszyscy.

- Poziom był naprawdę wysoki, dlatego gratulujemy wszystkim uczestnikom – podkreślała Agnieszka Solecka, kierownik Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku.

Z kolei zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk dziękował nauczycielom z przedszkoli za zaangażowanie w przygotowanie interesujących występów.

- To dzięki waszej pracy, drodzy nauczyciele, dzieci w tak przystępny i zabawny sposób potrafią śpiewać i mówić o przepisach.

Dodatkowo szczególne wyróżnienie przyznano dzieciom z Przedszkola nr 66. Na młodych artystów czekały atrakcyjne nagrody i ogromny tort.

Szósta już edycja akcji organizowanej przez Straż Miejską (przy współpracy Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku i Teatru Miniatura) na pewno nie jest ostatnią. W końcu nauki i utrwalania wiedzy o bezpieczeństwie na drodze nigdy za wiele!

Anna Mizera-Nowicka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
więcej tekstów autora
Anna Mizera-Nowicka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
więcej tekstów autora