Dziś pierwszy dzień w przedszkolu

- Drodzy rodzice i opiekunowie przedszkolaków, to jest wasze przedszkole - bądźcie jego współgospodarzami. Bądźcie obecni i zaangażowani w życie przedszkola, w którym wasze dzieci będą spędzać sporą część dnia. Od najmłodszych lat pokazujcie im, jak być aktywnym obywatelem – zwrócił się do rodziców prezydent Paweł Adamowicz, otwierając nowe przedszkole przy ul. Dąbka.

Dziś pierwszy dzień w przedszkolu
A
A
data publikacji: 01 września 2017 r.

Rozpoczynający się rok szkolny w Gdańsku upływać będzie pod hasłem „Szkoła i przedszkole współpracy”. I do takiej właśnie współpracy pomiędzy pracownikami przedszkola a rodzicami i opiekunami zachęcał prezydent Adamowicz gdańszczan, którzy przyszli ze swoimi pociechami pierwszego dnia do nowo wybudowanego przedszkola przy ul. Dąbka.

Otwarcie Przedszkola nr 83 w Gdańsku
Otwarcie Przedszkola nr 83 w Gdańsku
Dominik Paszliński/ www.gdansk.pl

W Gdańsku 1 września rozpoczęły bowiem swoją działalność aż dwa nowe przedszkola samorządowe: przy ul. S. Dąbka 35 Przedszkole nr 83 oraz przy u. Damroki 137 Przedszkole nr 82.

Przedszkolaki też potrafią !
Przedszkolaki też potrafią !
Dominik Paszliński/ www.gdansk.pl

Dodatkowo na przedszkolnej mapie pojawiły się cztery nowe placówki prowadzone w partnerstwie trójstronnym: Fundacji Pozytywne Inicjatywy (Partner wiodący), Miasta Gdańsk, Uniwersytetu Gdańskiego. Cztery nowe placówki zlokalizowane są przy ul. Kilińskiego 5a, ul. Trakt Św. Wojciecha 143, Łąkowa 60B oraz ul. Świętokrzyska 23. Dzisiaj również w tej ostatniej placówce odbyło się podpisanie umowy o współfinansowaniu 4 przedszkoli. Ideę wspólnego tworzenia placówek edukacyjnych podkreślał podczas uroczystości także zastępca prezydenta Piotr Kowalczuk, który mówił: - To przedszkole ma rozwijać się wraz z waszymi dziećmi, nie je ograniczać, czy łapać na błędach. Łapanie się na czymś dobrym codziennie, budowanie na talentach i rozwijanie ich to klucz do osobistego i wspólnotowego szczęścia. Razem z wami budujemy nowy Gdański Model Edukacji i Wychowania. Pedagogia wolności, solidarności, otwartości i równości to odpowiedź na potrzebę zrównoważonego rozwoju.

W nowym roku przedszkolnym 2017/2018 w Gdańsku w publicznych przedszkolach samorządowych będzie 5 700 dzieci w tym 1065 w oddziałach zerowych. W placówkach nie samorządowych publicznych i niepublicznych będzie 7484 przedszkolaków, z czego 908 w zerówkach.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora