Bądź sąsiadem z inicjatywą!

Planujesz wraz z sąsiadami zagospodarować wspólne podwórko? Zorganizować społeczny ogródek? A może wymienić stare ogrodzenie? Gdański Fundusz Sąsiedzki to pula aż 40 000 zł na obywatelskie inicjatywy. Zgłoś swój pomysł już dziś!

Bądź sąsiadem z inicjatywą!
A
A
data publikacji: 11 kwietnia 2017 r.

Gdański Fundusz Sąsiedzki ma na celu wspierać aktywność obywatelską i lokalne inicjatywy, które polepszają jakość sąsiedzkiego życia i integrują niewielkie społeczności. Wspólne malowanie ławek czy naprawa przydomowej piaskownicy pozwolą nie tylko zmienić najbliższe otoczenie, ale też zacieśnić sąsiedzkie więzi.

Jak zgłosić swoją inicjatywę?

By wziąć udział w programie należy stworzyć grupę minimum 6 osób chętnych do wspólnego działania i do 30 kwietnia złożyć wniosek na stronie internetowej: http://gdansk.dnisasiadow.pl/konkurs-grantowy-zarejestruj-sie lub osobiście w siedzibie Fundacji Gdańskiej. Wniosek zawierać musi opis planowanej w sąsiedztwie inicjatywy i budżet. 80 spośród zgłoszonych inicjatyw otrzyma granty w wysokości maksimum 500 zł na realizację.

Rusza dziewiąta edycja Gdańskich Dni Sąsiadów
Rusza dziewiąta edycja Gdańskich Dni Sąsiadów
Materiały prasowe

Gdańskie Dni Sąsiadów

Zgłoszenie do Funduszu Grantowego jest równoznaczne ze zgłoszeniem do tegorocznej edycji Gdańskich Dni Sąsiadów – wspólne, sąsiedzkie świętowanie może być ukoronowaniem wcześniejszej pracy. Być może nawet stanie się nową, sąsiedzką tradycją?

Program organizowany jest przy współpracy Fundacji Gdańskiej, EDF Polska w ramach programu Moc Sąsiedztwa, Lokalna Energia oraz Instytutu Kultury Miejskiej.

 

Na pytania o Gdański Fundusz Sąsiedzki odpowiada:
Mateusz Skrzypiec (Fundacja Gdańska)
tel. 570 999 667
e-mail: mskrzypiec@fundacjagdanska.pl

Milena Mieczkowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Fundacja Gdańska
więcej tekstów autora
Milena Mieczkowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Fundacja Gdańska
więcej tekstów autora