Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wymarzone, wyczekane. 55 rodzin otrzymało klucze do nowych mieszkań

W poniedziałek, 17 grudnia, wręczono klucze pierwszym mieszkańcom bloku znajdującego się przy ul. Piotrkowskiej 68. Budynek wybudowany został przez TBS „Motława” i jest piątym z dziesięciu budynków, które powstaną w obrębie tej ulicy.

A
A
Zbigniew Ostrowski odebrał klucze do nowego mieszkania. Emocje, które przeżywał w tamtej chwili, mężczyzna porównał do emocji towarzyszącym narodzinom dziecka
Zbigniew Ostrowski odebrał klucze do nowego mieszkania. Emocje, które przeżywał w tamtej chwili, mężczyzna porównał do emocji towarzyszącym narodzinom dziecka
Dariusz Kwidziński/gdańsk.pl


W latach 2015-2018, czyli w czasie tworzenia przez TBS Motława nowego osiedla na Ujeścisku, przy ul. Piotrkowskiej powstało pięć budynków w których znalazło się 250 mieszkań. Budynek znajdujący się przy ul. Piotrkowskiej 68 jest jednym z nich. W dwóch blokach oddanych do użytku mieszkańcom tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, mieści się 55 mieszkań. Każde z nich, niezależnie od metrażu, jest przez nowych lokatorów wymarzone i wyczekane.

- Mieszkanie jest przecudowne - mówi Marzena Korolczuk, nowa mieszkanka ul. Piotrkowskiej. - Jest duże, przestronne i przede wszystkim jasne. To prezent na całe życie, który dostaje się raz w życiu.

Powierzchnie mieszkań wynoszą od 31 do 60 mkw. Koszt robót budowlanych, które współfinansowano ze środków z Funduszu Dopłat, wyniósł ok. 8,9 mln zł. Budowa osiedla ukończona zostanie w 2022 roku. Osiedle składać się będzie z 10 budynków liczących 475 mieszkań.Realizując politykę mieszkaniową Gdańska, zawartą w Strategii Rozwoju Gdańska, spółka TBS „Motłwa” w latach 2004-2018 wybudowała i oddała do użytkowania łącznie 36 budynków wielorodzinnych z 1283 mieszkaniami.

Obok osiedla budowanego przez TBS Motława swoje inwestycje realizuje druga miejska spółka – Gdańskie Towarzystwo Mieszkalnictwa Społecznego. Nowobudowane budynki z 69 mieszkaniami przy ul. Piotrkowskiej 49 i 49A są usytuowane po drugiej stronie ulicy Piotrkowskiej. Zostaną one oddane do użytku w styczniu 2019 roku.
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
***