Stogi. Zobacz z lotu ptaka dzielnicę po dużym remoncie

W poniedziałek, 12 października, po dwóch latach remontu wrócił ruch samochodowy na ul. Stryjewskiego na Stogach. Główna ulica tej dzielnicy przeszła całkowite przeobrażenie, zmieniając zarazem wygląd Stogów. Postanowiliśmy zaprezentować Państwu, jak prezentuje się z lotu ptaka cały remontowany odcinek nie liczący 3,7 km.
1:04
2020-10-19
Kategoria: Puls miasta
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Modernizacja, którą popularnie określano remontem torowiska na Stogach tak naprawdę była przedsięwzięciem na dużą skalę. W historii tej dzielnicy ciężko znaleźć inwestycję, którą dałoby się porównać z tym, co robiono tu w ciągu ostatnich dwóch latach.

Za kwotę 117 mln zł zbudowano nowoczesny ciąg komunikacyjny liczący 3,7 km, który zaczyna się na skrzyżowaniu ul. Sucharskiego z ul. Wosia Budzysza, biegnie ulicami Budzysza, potem Stryjewskiego oraz Nowotną aż do Pętli „Stogi Plaża". Powstało nowe torowisko, przystanki, trakcja, ulice wraz z chodnikami, drogą dla rowerów i małą architekturą. Do tego doszła jeszcze modernizacja sieci wodociągowych i kanalizacyjnych.


Przy tak dużym przedsięwzięciu nie obeszło się bez niespodzianek. Właśnie infrastruktura podziemna była największym wyzwaniem dla drogowców i ona sprawiła, że termin ukończenia inwestycji opóźnił się.

Tramwaje całkowicie wróciły na Stogi latem tego roku, na dokończenie jezdni i chodników trzeba było poczekać do 12 października. Dla mieszkańców oznaczało to z jednej strony koniec koniec utrudnień, koniec objazdów i komunikacji zastępczej, z drugiej zaś nową jakość.

To, co powstało można podziwiać dzięki naszemu dronowi z lotu ptaka.

 

 

Więcej z kategorii: Puls miasta