Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE
‹›
Gdańsk zamawia 170 tys. maseczek. Trafią do seniorów i innych potrzebujących
15 kwietnia 2020 (157 dni temu)
W środę, 15 kwietnia o godz. 13 odbyła się kolejna wirtualna konferencja prasowa, w której udział wezieli Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska i Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.

W środę, 15 kwietnia odbyła się wirtualna konferencja prasowa z udziałem prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz oraz zastępcy prezydent ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu Piotra Borawskiego. Podczas briefingu przedstawiona została aktualna sytuacja w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa.


- Dziękuję gdańszczanom za dyscyplinę w czasie świąt. Nie zamykaliśmy cmentarzy ani lasów komunalnych, i w tych wszystkich miejscach gdańszczanie zachowywali się bardzo odpowiedzialnie - podkreśliła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. - Nie zostały odnotowane żadne większe zgromadzenia. Policja i straż miejska jedynie parokrotnie interweniowały w sytuacjach, kiedy kilka czy kilkanaście osób się zebrało w parkach lub innych miejscach publicznych, ale to były odosobnione przypadki. Za tę odpowiedzialność jestem wam bardzo wdzięczna.

Prezydent odniosła się do informacji otrzymanej z jednego z domów społecznych w Gdańsku, w którym odnotowano przypadek zachorowania - dotyczy jednej z osób z personelu.
- Wdrożyliśmy wszystkie, przygotowane wcześniej, procedury. Zarówno pensjonariusze, jak i pracownicy, zostaną przebadani na obecność wirusa. Przypomnę, że Miasto Gdańsk we współpracy Saur Neptun Gdańsk zakupiło 2 tysiące testów, które zostały rozdysponowane na potrzeby ochrony zdrowia w Gdańsku, ale także na potrzeby domów społecznych.

Prezydent Dulkiewicz przypomniała, że od czwartku, 16 kwietnia, obowiązkowe jest zasłanianie twarzy i ust w przestrzeni publicznej za pomocą maseczki jednorazowej lub wielokrotnego użytku, chustki lub szalika, innych elementów odzieży. Miasto pomoże w tej kwestii najbardziej potrzebującym.
- Złożyliśmy zamówienie na 170 tysięcy jednorazowych maseczek sterylnych i niesterylnych dla służby zdrowia oraz 4 tysiące maseczek szytych, które zostaną przekazane przez Gdańskie Centrum Wolontariatu osobom najbardziej potrzebującym, najuboższym i seniorom. Dystrybucja zacznie się od jutra.
Jednocześnie Aleksandra Dulkiewicz zaapelowała, by w miarę możliwości jednorazowe maseczki pozostawić medykom.
- Zachęcam, by korzystać z wielorazowych maseczek, oraz by zasłaniać twarz szalikiem lub innym materiałem, a maseczki jednorazowe zostawić dla tych, którzy ich bardziej potrzebują. Mam tu na myśli służbę zdrowia, osoby odwiedzające chorych, pracujące w hospicjach czy domach opieki społecznej.
W przypadku noszenia maseczek, ważne jest, by wiedzieć, jak prawidłowo je zakładać, nosić i ściągać - podobnie jest w przypadku rękawiczek jednorazowych. Miasto Gdańsk przygotowało film instruktażowy, który w przystępny sposób pokazuje, jak uniknąć błędów w tym zakresie. Film będzie dostępny w internecie, m.in. w mediach społecznościowych Miasta.

- Wspólnie z Fundacją Gdańską i innymi partnerami uruchomiliśmy platformę gdanskpomaga.pl. To miejsce, w którym wszyscy możemy zadeklarować pomoc - finansową, materialną, czy czas i umiejętności, jako wolontariusze. Jednocześnie ci, którzy tej pomocy potrzebują, mogą się rejestrować i zgłaszać, jakiej pomocy potrzebują. Postaramy się wszystko zrealizować - obiecuje prezydent.

Trwa akcja pozyskiwania komputerów od darczyńców dla potrzebujących uczniów.
- Od prywatnych inwestorów udało nam się pozyskać 140 zestawów komputerowych i 105 zestawów używanego sprzętu - raportuje prezydent. - Zachęcam, by zgłaszać się w tej sprawie na platformie gdanskpomaga.pl - jest tam specjalna zakładka dotycząca sprzętu komputerowego.

Zastępca prezydent ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu Piotr Borawski przedstawił cotygodniowy raport z Gdańskiego Urzędu Pracy, dotyczący sytuacji na rynku pracy.

- Urząd skupia się obecnie na wsparciu przedsiębiorców i składanych przez nich wnioskach o pożyczkę z tytułu Tarczy Antykryzysowej. Do 14 kwietnia takich wniosków spłynęło 1710. Dokonaliśmy prawie 300 wypłat na kwotę niemal 1,5 miliona złotych. Wczoraj otrzymaliśmy decyzję z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przyznającą nam kolejny 1 mln 700 tys. złotych na mikropożyczki dla przedsiębiorców w wysokości do 5 tys. złotych. Dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy wystąpił do ministerstwa  także o kolejne środki w kwocie 4 mln złotych.

Borawski przypomniał, że 15 kwietnia GUP rozpoczął przyjmowanie wniosków na kolejne formy wsparcia dla przedsiębiorców (dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników i należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne, dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, niezatrudniającą pracowników.) Ubiegać się można także o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz składek na ubezpieczenie społeczne dla organizacji pozarządowych i podmiotów, o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

- Gdański urząd 14 kwietnia wystąpił o kwotę ponad 10 mln złotych na te działania - powiedział Borawski.

Jeśli chodzi o wnioski o rejestrację bezrobotnych - tych w okresie od 1 do 14 kwietnia wpłynęło 385. Jak poinformował prezydent, to nieznaczny wzrost, w porównaniu do kwietnia z. r. W marcu wpłynęło 889 wniosków.

- Spadek odnotowujemy, jeśli chodzi o liczbę świadczeń o powierzenie pracy cudzoziemcom. W lutym było ich 5857, w marcu 3844, a przez pierwsze dwa tygodnie kwietnia jedynie 723 - dodał Borawski.

Spadek widoczny jest też w liczbie wniosków o zezwolenie na pracę sezonową dla cudzoziemców - z 164 w marcu, do 25 w pierwszej połowie kwietnia.  Od czasu ostatniego raportu nie ma nowych wniosków o zwolnienia grupowe. Mniej jest ofert nowych miejsc pracy - w marcu do GUP zgłoszono 476 takich ofert, a przez pierwsze dwa tygodnie kwietnia - 123.

Borawski przedstawił też aktualną sytuację w komunikacji miejskiej. Gdańszczan czekają zmiany, w związku z przebudową skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego i ulicy Łąkowej.

- Od 21 kwietnia na okres około 2 tygodni zostanie wstrzymany ruch tramwajów od Węzła Unii Europejskiej do dzielnicy Stogi. Tramwaje linii 8 i 9 od strony Wrzeszcza zostaną skrócone do centrum, a między Dworcem Głównym a dzielnicą Stogi pojadą autobusy zastępczej linii T8. Średnia częstotliwość tych autobusów w godzinach szczytu przewozowego będzie wynosiła 5-6 minut, najbardziej obciążone kursy w godzinach szczytu porannego zostaną obsłużone przez dwa autobusy jednocześnie. 

Podczas konferencji nie zabrakło tematu zbliżających się wyborów prezydenckich. Dziennikarze pytali m. in. o braki w obwodowych komisjach wyborczych.
Aleksandra Dulkiewicz:
-  Wystąpiłam do komisarza wyborczego w Gdańsku z informacją, że 75 procent z 200 zaplanowanych obwodowych komisji nie ma siedziby, ponieważ szkoły są zamknięte, a kadra zajęta organizacją nauki zdalnej. Komisarz odpowiedział, że nic takiego się nie dzieje i należy przygotować siedziby. Dziś (15 kwietnia) opublikowałam listę obwodowych komisji z wyraźnym zaznaczeniem, które są tylko adresami, w których wybory się nie odbędą.
Prezydent podkreśliła, że termin kompletowania składów komisji został przedłużony do czwartku (17 kwietnia). Do 15 kwietnia na ponad 2 tys. osób potrzebnych w komisjach zgłosiło się 964 chętnych: - Będzie kłopot z organizacją wyborów nie tylko ze względu na brak siedzib komisji, ale także ze względu na braki minimalnego składu, na Przymorzu na przykład do pracy w jednej z komisji zgłosił się jeden chętny - tłumaczyła Aleksandra Dulkiewicz. -  Nikt nas, samorządów, nie zwolnił z kalendarza wyborczego, komisarz wyborczy w Gdańsku także musi je szykować, tak jakby nikt nie widział sytuacji zdrowotnej w Polsce i Gdańsku.

Na pytanie o straty w budżecie miasta spowodowane epidemią, Aleksandra Dulkiewicz odpowiedziała: - Na spotkaniu z samorządowcami premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że spodziewa się ponad 10 proc. utraty przychodów do budżetu państwa, podobną miarę pewnie trzeba przyłożyć także do budżetów samorządów. 
Prezydent przypomniała, że póki co Gdańsk koncentruje się na ścinaniu wydatków bieżących o 15 proc., a wszystkie wydziały urzędu i instytucje do 17 kwietnia mają czas by plany takich cięć przedstawić.

Na pytanie czy Gdańsk wzorem Krakowa zdecyduje się na wyłączenie oświetlenia miasta po północy, z-ca prezydent Piotr Borawski odpowiedział, że nie ma takich planów ze względów bezpieczeństwa, natomiast:
- Już 30 marca Gdański Zarząd Dróg i Zieleni do odwołania wyłączył całkowicie 19 miejskich iluminacji, a w przypadku 26 skrócił czas podświetlenia. Obecnie rozważamy wyłączenie oświetlenia terenów zielonych, które nie pełnią funkcji komunikacyjnych.

Agata Olszewska
Izabela Biała
 

0:41
Gdańskie choinki
8 grudnia 2019 (286 dni temu)
0:49
Tramwaje wracają na Stogi
7 grudnia 2019 (287 dni temu)
1:40
Złota Malwa 2019
13 listopada 2019 (311 dni temu)
1:59
Dyniowe Love – czyli farma dyń pod Gdańskiem
25 października 2019 (330 dni temu)
24:05
Przed XV sesją Rady Miasta Gdańska
22 października 2019 (333 dni temu)
Gdańsk uhonorowany Nagrodą Księżnej Asturii
21 października 2019 (334 dni temu)
1:42
Wspólne ukwiecanie Gdańska
19 października 2019 (336 dni temu)
26:50
W ten weekend odwiedzamy ZOO - za darmo!
17 października 2019 (338 dni temu)
"Porozmawiajmy przy stole". 8 spotkań
15 października 2019 (340 dni temu)
1:48
Zakończenie 759. Jarmarku Św. Dominika
18 sierpnia 2019 (1 rok i 33 dni temu)
1:33
XI Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku
17 sierpnia 2019 (1 rok i 34 dni temu)
13:31
Podpisanie deklaracji obrony demokracji
16 sierpnia 2019 (1 rok i 35 dni temu)
1:19
Tradycja rybacka na Jarmarku Św. Dominika
15 sierpnia 2019 (1 rok i 36 dni temu)
1:59
Jerzy Borowczak wspomina Strajk Sierpniowy z 1980r.
14 sierpnia 2019 (1 rok i 37 dni temu)
2:05
Trwa ostatni tydzień 759 Jarmarku św. Dominika
12 sierpnia 2019 (1 rok i 39 dni temu)
Jarmark św. Dominika - propozycje dla leniuchów
30 lipca 2019 (1 rok i 52 dni temu)
19:35
Ślub w plenerze. Jak go zorganizować?
29 lipca 2019 (1 rok i 53 dni temu)
1:46
Nowe oblicze Biskupiej 4
29 lipca 2019 (1 rok i 53 dni temu)
0:58
Ceremonia otwarcia 759. Jarmarku św. Dominika
27 lipca 2019 (1 rok i 55 dni temu)
1:06
VIII Zjazd Letniczan
26 lipca 2019 (1 rok i 56 dni temu)
Pomnik Jana III Sobieskiego jak nowy
24 lipca 2019 (1 rok i 58 dni temu)
21:05
Bałtyk #BezPlastiku. Czy to jest możliwe?
18 lipca 2019 (1 rok i 64 dni temu)
0:34
Remont Traktu Konnego na półmetku
18 lipca 2019 (1 rok i 64 dni temu)
1:44
Triathlon Gdańsk 2019
14 lipca 2019 (1 rok i 68 dni temu)
1:11
30. lat Międzynarodowych Targów Gdańskich
13 lipca 2019 (1 rok i 69 dni temu)
DEMOKRACJA OBYWATELI – JAK O NIĄ DBAĆ?
4 lipca 2019 (1 rok i 78 dni temu)
1:00
Wyspa Sobieszewska. Zbiornik Wody Kazimierz
2 lipca 2019 (1 rok i 80 dni temu)
25:07
2019.07.02 Wiadomości z tłumaczeniem
2 lipca 2019 (1 rok i 80 dni temu)
29:40
Jak zmienić nawyki segregacyjne w 21 dni?
2 lipca 2019 (1 rok i 80 dni temu)
1:11
Nordic walking. Bezpłatnie w Gdańsku
25 czerwca 2019 (1 rok i 87 dni temu)
15:01
2019.06.25 Wiadomości z tłumaczeniem
25 czerwca 2019 (1 rok i 87 dni temu)
1:42:04
DWIE STRONY OKRĄGŁEGO STOŁU
24 czerwca 2019 (1 rok i 88 dni temu)
1:20:57
ANDRZEJ BLIKLE - Czym jest dobro wspólne?
21 czerwca 2019 (1 rok i 91 dni temu)
2:25
V Sesja Rady Seniorów
18 czerwca 2019 (1 rok i 94 dni temu)
15:20
Bajki ŚWINKA MALINKA I SŁOŃ LEON
18 czerwca 2019 (1 rok i 94 dni temu)
20:50
Bajki NAJLEPSZA ZUPA NA ŚWIECIE
18 czerwca 2019 (1 rok i 94 dni temu)
1:00:07
Bajki HISTORIA RETORYKI PROFESORA O’RETY
18 czerwca 2019 (1 rok i 94 dni temu)
1:31
Jan III Sobieski prawie jak nowy
18 czerwca 2019 (1 rok i 94 dni temu)
0:58
Kładka nad Motławą obchodzi 2. urodziny
17 czerwca 2019 (1 rok i 95 dni temu)
41:23
2019.06.10 Wiadomości z tłumaczeniem
11 czerwca 2019 (1 rok i 101 dni temu)
58:00
6. Forum Praktyków Partycypacji
10 czerwca 2019 (1 rok i 102 dni temu)
0:46
23. Pomorski Wielki Przejazd Rowerowy
9 czerwca 2019 (1 rok i 103 dni temu)
0:42
XIV Rodzinny Bieg Gdańszczan
8 czerwca 2019 (1 rok i 104 dni temu)
8:00
2019.05.28 Wiadomości z tłumaczeniem
28 maja 2019 (1 rok i 115 dni temu)
1:42
XIV Święto Samorządowców
27 maja 2019 (1 rok i 116 dni temu)
1:14
Roller Derby w Skate Arenie
25 maja 2019 (1 rok i 118 dni temu)
1:07
Festyn w Radzie Miasta
21 maja 2019 (1 rok i 122 dni temu)
2:19
Gotowanie w duchu "zerowaste"
21 maja 2019 (1 rok i 122 dni temu)
8:04
2019.05.21 Wiadomości z tłumaczeniem
21 maja 2019 (1 rok i 122 dni temu)
1:30
Pingwiny przyjęły albinosa do stada
20 maja 2019 (1 rok i 123 dni temu)
1:41
Noc Muzeów (i nie tylko muzeów) za nami
19 maja 2019 (1 rok i 124 dni temu)
1:46
W NCK powstanie Pałac Ślubów
17 maja 2019 (1 rok i 126 dni temu)
1:27
Pszczoły w Hevelianum
16 maja 2019 (1 rok i 127 dni temu)
0:32
Ul. Andruszkiewicza jest już prawie gotowa
16 maja 2019 (1 rok i 127 dni temu)
Czy Westerplatte będzie dzielić Polaków?
15 maja 2019 (1 rok i 128 dni temu)
1:41
Remont Wielkiego Młyna w Gdańsku
15 maja 2019 (1 rok i 128 dni temu)
9:35
2019.04.15 Wiadomości z tłumaczeniem
7 maja 2019 (1 rok i 136 dni temu)
24:57
Juwenalia 2019 w Gdańsku
7 maja 2019 (1 rok i 136 dni temu)
0:40
Gdańszczanie posadzili 4 tys. choinek
27 kwietnia 2019 (1 rok i 146 dni temu)
2:25
Marsz “Gdańsk solidarnie dla autyzmu”
27 kwietnia 2019 (1 rok i 146 dni temu)
2:27:00
Stefanowi Chwinowi na 70. urodziny
26 kwietnia 2019 (1 rok i 147 dni temu)
17:57
Konkurs Ośmiu Wspaniałych 2019
24 kwietnia 2019 (1 rok i 149 dni temu)
0:45
Uwaga kierowcy! Remont Traktu Konnego
23 kwietnia 2019 (1 rok i 150 dni temu)
0:21
Trakt Konny w Gdańsku
20 kwietnia 2019 (1 rok i 153 dni temu)
1:41
Wiadukt Biskupia Górka. Spacer po budowie
19 kwietnia 2019 (1 rok i 154 dni temu)
22:52
Wszystko o Budżecie Obywatelskim 2020
10 kwietnia 2019 (1 rok i 163 dni temu)
1:31
„Kamizelka w aucie”. Prezenty dla kierowców
9 kwietnia 2019 (1 rok i 164 dni temu)
24:52
5. Gdańsk Maraton. Jaki będzie?
9 kwietnia 2019 (1 rok i 164 dni temu)
1:01
Remont Kuźni Wodnej. Kwiecień 2019
9 kwietnia 2019 (1 rok i 164 dni temu)
0:30
Free Time Festiwal 2019
6 kwietnia 2019 (1 rok i 167 dni temu)
1:26
"Szanuję - segreguję". Casting ZUT
6 kwietnia 2019 (1 rok i 167 dni temu)
1:44
Z Gdańska do Zurychu. Nowe połączenie lotnicze
1 kwietnia 2019 (1 rok i 172 dni temu)
0:40
Łączą nas drzewa. Gdańszczanie sadzili las
30 marca 2019 (1 rok i 174 dni temu)
0:35
Gdańskie Targi Książki po raz drugi
29 marca 2019 (1 rok i 175 dni temu)
29:49
Autyzm – świadomość i wyzwania
27 marca 2019 (1 rok i 177 dni temu)
2:34
74. rocznica „Powrotu Gdańska do Macierzy”
27 marca 2019 (1 rok i 177 dni temu)
0:31
Rower MEVO od 26 marca dla użytkowników
26 marca 2019 (1 rok i 178 dni temu)
1:58
MEVO – Rower Metropolitalny
26 marca 2019 (1 rok i 178 dni temu)
27:04
Radni przed VIII sesją Rady Miasta Gdańska
26 marca 2019 (1 rok i 178 dni temu)
1:43
MEVO wyjechało na ulice metropolii
26 marca 2019 (1 rok i 178 dni temu)
1:56
Narodziny bigbitu. Odsłona gdańska
24 marca 2019 (1 rok i 180 dni temu)
2:07
Pingwin - albinos urodził się w Gdańsku
22 marca 2019 (1 rok i 182 dni temu)
23:27
Ze sportem na TAK
21 marca 2019 (1 rok i 183 dni temu)
15:21
Budżet Obywatelski 2020 - konferencja
20 marca 2019 (1 rok i 184 dni temu)
32:04
Jak ulepszyć gdańskie przestrzenie lokalne?
14 marca 2019 (1 rok i 190 dni temu)
1:28:36
Spotkanie ze słynnym fotografem
14 marca 2019 (1 rok i 190 dni temu)
11:39
Gdańsk bez plastiku
28 lutego 2019 (1 rok i 204 dni temu)
1:40
Benefis Marka Branda – 35 lat na scenie
27 lutego 2019 (1 rok i 205 dni temu)
1:40
Nagroda od stacji TVN dla Patrycji Krzymińskiej
22 lutego 2019 (1 rok i 210 dni temu)
17:36
Konferencja w sprawie pomnika ks. Jankowskiego
21 lutego 2019 (1 rok i 211 dni temu)
24:54
E-dowody osobiste, nowa jakość w życiu.
21 lutego 2019 (1 rok i 211 dni temu)
0:50
Kolejny wypadek w tunelu
21 lutego 2019 (1 rok i 211 dni temu)
0:30
Wiadukt Biskupia Górka rośnie w oczach
20 lutego 2019 (1 rok i 212 dni temu)
37:55
Wszystko o Radach Dzielnic
19 lutego 2019 (1 rok i 213 dni temu)
1:25
Gdańskie mosty we mgle
18 lutego 2019 (1 rok i 214 dni temu)
3:00
Sonda z okazji Dnia Singla
15 lutego 2019 (1 rok i 217 dni temu)
0:53
Stogi. Remont linii tramwajowej
14 lutego 2019 (1 rok i 218 dni temu)
0:35
Wielki Młyn. Rozbiórka starego dachu
14 lutego 2019 (1 rok i 218 dni temu)
0:30
Wyspa Sobieszewska. Budowa drogi rowerowej
11 lutego 2019 (1 rok i 221 dni temu)
1:59
Bazylika Mariacka. Renowacja ołtarza głównego
11 lutego 2019 (1 rok i 221 dni temu)
1:00
Budowa hermetycznej kompostowni w Gdańsku
8 lutego 2019 (1 rok i 224 dni temu)
2:10
Marsz Ponad Podziałami
6 lutego 2019 (1 rok i 226 dni temu)
18:55
Konferencja prasowa Rady ECS
2 lutego 2019 (1 rok i 230 dni temu)
12:18
Konferencja w sprawie finansowania ECS
31 stycznia 2019 (1 rok i 232 dni temu)
2:26:35
5. Sesja Rady Miasta Gdańska kadencji 2018-2023
31 stycznia 2019 (1 rok i 232 dni temu)
0:40
Wiaduktu Biskupia Górka. Montaż estakady
30 stycznia 2019 (1 rok i 233 dni temu)
2:28
Atak na prezydenta Gdańska. R. Szumełda komentuje
14 stycznia 2019 (1 rok i 249 dni temu)
11:09
Wspomnienie o Pawle Adamowiczu
14 stycznia 2019 (1 rok i 249 dni temu)
02:16
Przyrzeczenie Donalda Tuska
14 stycznia 2019 (1 rok i 249 dni temu)
1:15
27. Finał WOŚP w Gdańsku
13 stycznia 2019 (1 rok i 250 dni temu)
1:37
WOŚP w gdańskich centrach handlowych
12 stycznia 2019 (1 rok i 251 dni temu)
30:00
27. Finał w WOŚP w Gdańsku. Obejrzyj wideoczat
10 stycznia 2019 (1 rok i 253 dni temu)
1:42
Biblioteka Kolonia. Odkryj jej nowe oblicze
10 stycznia 2019 (1 rok i 253 dni temu)
25:23
27. Finału WOŚP w Gdańsku-konferencja
8 stycznia 2019 (1 rok i 255 dni temu)
0:51
Agnieszka Buczyńska o 27. Finale WOŚP
8 stycznia 2019 (1 rok i 255 dni temu)
0:30
Molo w Brzeźnie znowu jest otwarte
7 stycznia 2019 (1 rok i 256 dni temu)
43:30
Wykład Ojca Ludwika Wiśniewskiego
7 stycznia 2019 (1 rok i 256 dni temu)
0:42
Ul. Nowy Świat i zbiornik Osowa gotowe
6 stycznia 2019 (1 rok i 257 dni temu)
1:49
Orszak Trzech Króli 2019
6 stycznia 2019 (1 rok i 257 dni temu)
0:37
Korki na Trasie Sucharskiego
21 grudnia 2018 (1 rok i 273 dni temu)
2:10
Świąteczny tramwaj jeździ po Gdańsku
20 grudnia 2018 (1 rok i 274 dni temu)
0:30
Poznaj nowego zastępcę prezydenta Gdańska
18 grudnia 2018 (1 rok i 276 dni temu)
1:28
„Każdy może pomóc” i „Wigilijna paczka”
18 grudnia 2018 (1 rok i 276 dni temu)
1:39
"Do Przerwy 0:1". Zimowa edycja turnieju
8 grudnia 2018 (1 rok i 286 dni temu)
1:25
XXIII edycja konkursu szopek bożonarodzeniowych
7 grudnia 2018 (1 rok i 287 dni temu)
1:47
Mikołajki. Czy wkładasz prezent do buta?
6 grudnia 2018 (1 rok i 288 dni temu)
0:47
Jarmark Bożonarodzeniowy z lotu ptaka
6 grudnia 2018 (1 rok i 288 dni temu)
0:38
Parada Elfów na Jarmarku Bożonarodzeniowym
5 grudnia 2018 (1 rok i 289 dni temu)
1:58
Gdańska Choinka 2018
5 grudnia 2018 (1 rok i 289 dni temu)
1:38
Jakie masz pomysły na prezenty świąteczne?
4 grudnia 2018 (1 rok i 290 dni temu)
1:28
Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku
1 grudnia 2018 (1 rok i 293 dni temu)
0:41
Zbiornik Wody Stary Sobieski. Otwarty od 3 grudnia
29 listopada 2018 (1 rok i 295 dni temu)
1:19
Palisz śmieciami? Poniesiesz tego konsekwencje!
29 listopada 2018 (1 rok i 295 dni temu)
2:03:21
Debata o Młodym Mieście
29 listopada 2018 (1 rok i 295 dni temu)
01:00
Poranna mgła i śnieg w Gdańsku
28 listopada 2018 (1 rok i 296 dni temu)
0:35
Gdańska Choinka już dojechała
28 listopada 2018 (1 rok i 296 dni temu)
01:00
Zaglądamy na plac budowy Nowej Bulońskiej
28 listopada 2018 (1 rok i 296 dni temu)
0:48
Montaż ochronnych płotów w pasie drogowym
28 listopada 2018 (1 rok i 296 dni temu)
1:42
Oceanarium Nautilus Gdańsk. Plac budowy
28 listopada 2018 (1 rok i 296 dni temu)
1:50
Planszówki atakują! Targi Gra i Zabawa 2018
25 listopada 2018 (1 rok i 299 dni temu)
1:29
Stogi. Wielki remont torów tramwajowych
25 listopada 2018 (1 rok i 299 dni temu)
1:20
391. rocznica bitwy pod Oliwą
24 listopada 2018 (1 rok i 300 dni temu)
1:07
Najpiękniejszy gdański balkon i przedogródek 2018
22 listopada 2018 (1 rok i 302 dni temu)
0:25:00
Przed czwartkową sesją RMG nowej kadencji.
21 listopada 2018 (1 rok i 303 dni temu)
0:59
Andrzej Stelmasiewicz - komentarz nowego radnego
20 listopada 2018 (1 rok i 304 dni temu)
0:40
Paweł Adamowicz - komentarz prezydenta Gdańska
19 listopada 2018 (1 rok i 305 dni temu)
0:31
Karol Rabenda - komentarz nowego radnego
19 listopada 2018 (1 rok i 305 dni temu)
0:45
Kacper Płażyński - komentarz nowego radnego
19 listopada 2018 (1 rok i 305 dni temu)
0:49
Jan Perucki - komentarz nowego radnego
19 listopada 2018 (1 rok i 305 dni temu)
1:14
Elżbieta Strzelczyk - komentarz nowej radnej
19 listopada 2018 (1 rok i 305 dni temu)
1:03
Anna Golędzinowska - komentarz nowej radnej
19 listopada 2018 (1 rok i 305 dni temu)
0:34
Zbiorniki retencyjne są... piękne
18 listopada 2018 (1 rok i 306 dni temu)
1:40:52
Co dalej z Kościołem w Polsce?
16 listopada 2018 (1 rok i 308 dni temu)
0:41
Dawna kotłownia zamieni się w salę multimedialną
15 listopada 2018 (1 rok i 309 dni temu)
2:37
XVI Parada Niepodległości w Gdańsku
11 listopada 2018 (1 rok i 313 dni temu)
0:30:00
Rada Miasta Gdańska. Podsumowanie VII kadencji
6 listopada 2018 (1 rok i 318 dni temu)
0:39
W Gdańsku świętujemy wspólnie
6 listopada 2018 (1 rok i 318 dni temu)
1:36
Paweł Adamowicz dziękuje gdańszczanom
5 listopada 2018 (1 rok i 319 dni temu)
1:37
Remont meczetu w Gdańsku
5 listopada 2018 (1 rok i 319 dni temu)
0:31
Głosuje Kacper Płażyński
4 listopada 2018 (1 rok i 320 dni temu)
1:03
Głosuje Paweł Adamowicz
4 listopada 2018 (1 rok i 320 dni temu)
0:30
W Gdańsku powstają ogrody deszczowe
3 listopada 2018 (1 rok i 321 dni temu)
1:06
ks. Krzysztof Niedałtowski o pomocy dominikanom
31 października 2018 (1 rok i 324 dni temu)
0:43
Remont Kuźni Wodnej w Oliwie
31 października 2018 (1 rok i 324 dni temu)
25:40
Budżet Obywatelski - podsumowania i plany
30 października 2018 (1 rok i 325 dni temu)
1:58
Kościołowi św. Mikołaja grozi zawalenie
30 października 2018 (1 rok i 325 dni temu)
2:32
Nie tylko dach. Remont kapitalny Bazyliki Mariackiej
26 października 2018 (1 rok i 329 dni temu)
1:03
W Gdańsku zamontowano 42-metrowy maszt
25 października 2018 (1 rok i 330 dni temu)
19:42
Rada Miasta Gdańska - między starym a nowym
23 października 2018 (1 rok i 332 dni temu)
1:40
V Ogólnopolski Konkurs Kulinarny Literacka Kuchnia
23 października 2018 (1 rok i 332 dni temu)
2:27
Sonda: Mamy wstępne wyniki wyborów. Co o nich myślisz?
22 października 2018 (1 rok i 333 dni temu)
1:15
Głosuje Jarosław Wałęsa
21 października 2018 (1 rok i 334 dni temu)
1:15
Głosuje Paweł Adamowicz
21 października 2018 (1 rok i 334 dni temu)
0:33
Głosuje Kacper Płażyński
21 października 2018 (1 rok i 334 dni temu)
0:42
10. Gdańsk Biega
20 października 2018 (1 rok i 335 dni temu)
3:46
Sołdek ma już 70 lat
18 października 2018 (1 rok i 337 dni temu)
1:21
Żuraw nowym punktem widokowym Gdańska?
18 października 2018 (1 rok i 337 dni temu)
1:43
Seniorzy w Gdańskiej Karcie Mieszkańca
17 października 2018 (1 rok i 338 dni temu)
1:48
W SP 61 otwarto Szkolną Akademię Gotowania
17 października 2018 (1 rok i 338 dni temu)
1:59
Punkt widokowy przy Zbiorniku Wody Stary Sobieski
13 października 2018 (1 rok i 342 dni temu)
1:05
Lato w październiku. Jak "znosisz" ciepłą jesień?
13 października 2018 (1 rok i 342 dni temu)
1:31
Prezentacja projektu “Letnica 3.0”
12 października 2018 (1 rok i 343 dni temu)
23:52
Elementarz wyborcy
11 października 2018 (1 rok i 344 dni temu)
1:50
35 lat Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza
4 października 2018 (1 rok i 351 dni temu)
1:54
Co słychać u palmy daktylowej z Parku Oliwskiego?
3 października 2018 (1 rok i 352 dni temu)
1:41
Hala gimnastyczna im. Leszka Blanika
2 października 2018 (1 rok i 353 dni temu)
1:36
XIII Miejski Bal Seniora
2 października 2018 (1 rok i 353 dni temu)
2:22
Kierunki rozwoju Gdańska
1 października 2018 (1 rok i 354 dni temu)
0:34
Ul. Chłopska już po modernizacji
30 września 2018 (1 rok i 355 dni temu)
0:30
Most w Sobieszewie - próby obciążeniowe
29 września 2018 (1 rok i 356 dni temu)
3:19
Solidarnie w obronie synagogi
21 września 2018 (1 rok i 364 dni temu)
0:32
Spacer łosia przy tunelu
21 września 2018 (1 rok i 364 dni temu)
01:03
Most na ul. Starogardzkiej przejezdny
21 września 2018 (1 rok i 364 dni temu)
01:16
Most w Sobieszewie tuż przed otwarciem
21 września 2018 (1 rok i 364 dni temu)
1:06
Ostatnie dni upalnego lata
20 września 2018 (2 lat i dziś)
5:40
Obszar Metropolitalny Gdańsk Gdynia Sopot
20 września 2018 (2 lat i dziś)
29:07
Wideoczat z Krystyną Jandą
18 września 2018 (2 lat i 2 dni temu)
1:37:58
Norman Davies "Europa na zakręcie"
16 września 2018 (2 lat i 4 dni temu)
0:48
Budowa Mostu w Sobieszewie na finiszu
15 września 2018 (2 lat i 5 dni temu)
2:45
Amber Fest 2018
14 września 2018 (2 lat i 6 dni temu)
2:53
Mecz Lechia Gdańsk vs. Karpaty Lwów
14 września 2018 (2 lat i 6 dni temu)
1:30
Westerplatte. Światłocienie
14 września 2018 (2 lat i 6 dni temu)
2:12
Skwer w Oliwie im. Ireny Jarockiej
12 września 2018 (2 lat i 8 dni temu)
0:50
Przymorze Małe ma nowy park
12 września 2018 (2 lat i 8 dni temu)
02:07
Budżet Obywatelski 2018 - spot
12 września 2018 (2 lat i 8 dni temu)
2:08:50
Kościół czy kościoły? Barwna historia II RP
11 września 2018 (2 lat i 9 dni temu)
Debata kandydatów na prezydenta Gdańska
10 września 2018 (2 lat i 10 dni temu)
1:35
Wilno w Gdańsku 2018
7 września 2018 (2 lat i 13 dni temu)
24:16
Festiwal Wilno w Gdańsku 2018
6 września 2018 (2 lat i 14 dni temu)
1:52
Gdańsk Press Photo 2018
6 września 2018 (2 lat i 14 dni temu)
27:59
Czy na gdańskich ulicach jest bezpiecznie?
5 września 2018 (2 lat i 15 dni temu)
34:11
Ile Miasto powinno dokładać na edukację?
4 września 2018 (2 lat i 16 dni temu)
2:04
Gdańsk Business Run 2018
2 września 2018 (2 lat i 18 dni temu)
1:36
Dolne Miasto w stylu RETRO
2 września 2018 (2 lat i 18 dni temu)
1:14
"Moda na moto przygodę" - pokaz driftu
26 sierpnia 2018 (2 lat i 25 dni temu)
4:50
Maja Ostaszewska
24 sierpnia 2018 (2 lat i 27 dni temu)
1:50
Neptuny 2018
23 sierpnia 2018 (2 lat i 28 dni temu)
1:04
Wideomapping na Ratuszu Staromiejskim
22 sierpnia 2018 (2 lat i 29 dni temu)
1:18
Muzyka Mozarta w Parku Oliwskim
22 sierpnia 2018 (2 lat i 29 dni temu)
1:21
758. Jarmark św. Dominika. Ceremonia zamknięcia
19 sierpnia 2018 (2 lat i 32 dni temu)
1:34
VI Maraton Zumby w Brzeźnie
18 sierpnia 2018 (2 lat i 33 dni temu)
1:30
Lysko i PsiRuch. Nowe miejsca w Nowym Porcie
17 sierpnia 2018 (2 lat i 34 dni temu)
2:00
Zlot ZHP Gdańsk 2018. Ceremonia zakończenia
15 sierpnia 2018 (2 lat i 36 dni temu)
7:30
Odczytanie Karty Powinności Człowieka
14 sierpnia 2018 (2 lat i 37 dni temu)
1:18
Puchar Polski Strong Man
13 sierpnia 2018 (2 lat i 38 dni temu)
1:29
Water Show Gdańsk 2018
12 sierpnia 2018 (2 lat i 39 dni temu)
2:10
Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2018
10 sierpnia 2018 (2 lat i 41 dni temu)
1:22
Międzynarodowy Dzień Lwa w ZOO
10 sierpnia 2018 (2 lat i 41 dni temu)
2:52
Zlot ZHP Gdańsk 2018. Ceremonia otwarcia
7 sierpnia 2018 (2 lat i 44 dni temu)
0:15
Wodospad w Gdańskim ZOO
2 sierpnia 2018 (2 lat i 49 dni temu)
0:47
Oberwanie chmury w Gdańsku
1 sierpnia 2018 (2 lat i 50 dni temu)
2:17
SONDA: jak Ci mija urlop w Gdańsku?
31 lipca 2018 (2 lat i 51 dni temu)
2:05
Kowale z Ukrainy odwiedzili Kuźnię Wodną
30 lipca 2018 (2 lat i 52 dni temu)
1:47
Ceremonia otwarcia Jarmark św. Dominika 2018
28 lipca 2018 (2 lat i 54 dni temu)
0:35
Hejnał Jarmarku św. Dominika
28 lipca 2018 (2 lat i 54 dni temu)
2:13
Video mapping w Centrum Hewelianum
26 lipca 2018 (2 lat i 56 dni temu)
0:30
Uwaga! Remont Al. Grunwaldzkiej
24 lipca 2018 (2 lat i 58 dni temu)
0:30
10. Festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę
23 lipca 2018 (2 lat i 59 dni temu)
1:30
Triathlon Gdańsk 2018
15 lipca 2018 (2 lat i 67 dni temu)
1:14
Festyn w Świbnie już po raz 27
14 lipca 2018 (2 lat i 68 dni temu)
0:41
Nowa droga rowerowa do Sobieszewa
13 lipca 2018 (2 lat i 69 dni temu)
1:05
Most w Sobieszewie. Transport przęseł
12 lipca 2018 (2 lat i 70 dni temu)
0:50
Remont Podwala Przedmiejskiego i ul. Chmielnej
11 lipca 2018 (2 lat i 71 dni temu)
FETA - naprawdę warto
10 lipca 2018 (2 lat i 72 dni temu)
41:58
Gala „Gdańsk: Wczoraj, Dzisiaj, Jutro.”
6 lipca 2018 (2 lat i 76 dni temu)
2:31
Obrączkowanie bocianów w gdańskim ZOO
2 lipca 2018 (2 lat i 80 dni temu)
3:08
Gdańsk gra w serialu „Diagnoza”
2 lipca 2018 (2 lat i 80 dni temu)
1:34
Mecz Polska - Japonia. Honor obroniony?
28 czerwca 2018 (2 lat i 84 dni temu)
0:40
44-lecie Wartowni nr 1 na Westerplatte
27 czerwca 2018 (2 lat i 85 dni temu)
24:16
Przed V Światowym Zjazdem Gdańszczan
26 czerwca 2018 (2 lat i 86 dni temu)
25:03
Radni przed 55. Sesją Rady Miasta
26 czerwca 2018 (2 lat i 86 dni temu)
2:07
Festiwal Kolorów 2018
24 czerwca 2018 (2 lat i 88 dni temu)
1:43
W gdańskim ZOO urodziły się dwa osiołki
23 czerwca 2018 (2 lat i 89 dni temu)
2:10
Hercerski piknik na Wyspie Sobieszewskiej
23 czerwca 2018 (2 lat i 89 dni temu)
2:26
SONDA: Co odziedziczyłeś po tacie?
22 czerwca 2018 (2 lat i 90 dni temu)
0:41
Mleczny Piotr - nowa siedziba artystów WL4
22 czerwca 2018 (2 lat i 90 dni temu)
0:30
Festyn Rodzinny "Początek wakacji"
17 czerwca 2018 (2 lat i 95 dni temu)
0:35
Gdańska Parada i Piknik Seniora
16 czerwca 2018 (2 lat i 96 dni temu)
1:31
Regaty o Puchar Mariny Gdańsk
16 czerwca 2018 (2 lat i 96 dni temu)
2:29
Nowa iluminacja Centrum Hewelianum
16 czerwca 2018 (2 lat i 96 dni temu)
1:40
Okręty Dworu Artusa na wyciągnięcie ręki
15 czerwca 2018 (2 lat i 97 dni temu)
2:24
Hevelka 2018
15 czerwca 2018 (2 lat i 97 dni temu)
0:36
Gratka dla piwoszy. Zbliża się Hevelka
14 czerwca 2018 (2 lat i 98 dni temu)
0:57
Zabytki na placu budowy wiaduktu Biskupia Górka
13 czerwca 2018 (2 lat i 99 dni temu)
0:55
Wizyta w Kunszcie Wodnym
12 czerwca 2018 (2 lat i 100 dni temu)
0:45
Autobus Google dotarł do Gdańska
11 czerwca 2018 (2 lat i 101 dni temu)
1:48:00
Skywayrun Gdańsk
10 czerwca 2018 (2 lat i 102 dni temu)
0:48
XXII Wielki Przejazd Rowerowy Metropolii Gdańskiej
10 czerwca 2018 (2 lat i 102 dni temu)
2:05
V Bieg do Źródeł 2018
9 czerwca 2018 (2 lat i 103 dni temu)
1:56
Podpisano umowę na remont torowiska na Stogach
8 czerwca 2018 (2 lat i 104 dni temu)
1:46
Luksus i przepych, czyli jacht Viatoris
8 czerwca 2018 (2 lat i 104 dni temu)
0:45
Forum Gdańsk. Koncert i widowisko świetlne
7 czerwca 2018 (2 lat i 105 dni temu)
0:53
Budowa kładki na Wyspę Spichrzów
7 czerwca 2018 (2 lat i 105 dni temu)
2:06
Premiera w Teatrze Wybrzeże
6 czerwca 2018 (2 lat i 106 dni temu)
2:10
Święto Parku Oruńskiego i Oruni
3 czerwca 2018 (2 lat i 109 dni temu)
0:57
Nowe wspaniałe organy w kościele św. Trójcy
3 czerwca 2018 (2 lat i 109 dni temu)
0:44
Nowoczesne Centrum Laserowe dla dzieci w Gdańsku
2 czerwca 2018 (2 lat i 110 dni temu)
0:59
Nowe Podwale Grodzkie otwarte
2 czerwca 2018 (2 lat i 110 dni temu)
2:10
Dream night at the ZOO
1 czerwca 2018 (2 lat i 111 dni temu)
1:05
Przyjdź na 680. urodziny Oruni
31 maja 2018 (2 lat i 112 dni temu)
1:10
Budowa ul. Nowej Bulońskiej
30 maja 2018 (2 lat i 113 dni temu)
0:55
Pożar na złomowisku
29 maja 2018 (2 lat i 114 dni temu)
1:30
"Wiwat Gdańsk! Wiwat Rzeczpospolita!"
27 maja 2018 (2 lat i 116 dni temu)
2:23
4. Karnawał Latawców 2018
27 maja 2018 (2 lat i 116 dni temu)
1:01
Forum Gdańsk otwarte
26 maja 2018 (2 lat i 117 dni temu)
1:05:00
54. uroczysta Sesja Rady Miasta
26 maja 2018 (2 lat i 117 dni temu)
1:00
IV Trójmiejski Marsz Równości
26 maja 2018 (2 lat i 117 dni temu)
6:41
Wspomnienia prof. Joanny Muszyńskiej - Penson
25 maja 2018 (2 lat i 118 dni temu)
1:52
Gdański Test Coopera 2018
25 maja 2018 (2 lat i 118 dni temu)
1:56
Święto Miasta 2018 - Dzień Kaszubski
25 maja 2018 (2 lat i 118 dni temu)
0:30
Finał Ligi Europy w Gdańsku
24 maja 2018 (2 lat i 119 dni temu)
2:59:58
53 Sesja Rady Miasta Gdańska
24 maja 2018 (2 lat i 119 dni temu)
0:30
4. Karnawał Latawców tuż tuż
22 maja 2018 (2 lat i 121 dni temu)
23:34
Radni przed 53 Sesją Rady Miasta
22 maja 2018 (2 lat i 121 dni temu)
2:23
55. Międzynarodowy Kongres Podwodniaków
21 maja 2018 (2 lat i 122 dni temu)
1:59
Centrum Hewelianum. Wozownia wyremontowana
19 maja 2018 (2 lat i 124 dni temu)
1:44
Znowu słychać w Oliwie kowalskie młoty
19 maja 2018 (2 lat i 124 dni temu)
1:33
GZDiZ rozdał gdańszczanom 10 tys. kwiatów
18 maja 2018 (2 lat i 125 dni temu)
1:47
Symfonia kwiatów. Park Oliwski wiosną
11 maja 2018 (2 lat i 132 dni temu)
0:34:16
O osobach niepełnosprawnych w Gdańsku
11 maja 2018 (2 lat i 132 dni temu)
1:12
Gwałtowna burza w Gdańsku
11 maja 2018 (2 lat i 132 dni temu)
1:07
Oberwanie chmury nad Gdańskiem
11 maja 2018 (2 lat i 132 dni temu)