PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Hevelianum

Hevelianum
hevelianum
  Hevelianum
Jednostka Budżetowa Gminy Miasta Gdańska
ul. Gradowa 6
80-802 Gdańsk
tel.: (58) 300 08 42
e-mail: sekretariat@hevelianum.pl
www.hevelianum.pl

 

Centrum Hewelianum 1

 

Centrum nauki w centrum Gdańska!

Eksperymenty w Laboratorium Pana Kleksa, podróż do wnętrza Ziemi i spotkanie z wybuchającym wulkanem, największe zagadki matematyczne oraz wehikuł czasu, który zabierze na wycieczkę w przeszłość - interaktywne wystawy w gdańskim Hevelianum pozwalają dzieciom i dorosłym bawić się i poznawać świat.

Hevelianum to nowoczesne centrum nauki mieszczące się na Górze Gradowej. Zabytkowe XIX-wieczne budynki dziś stanowią zachętę do poznawania świata i praw nim rządzących. Atrakcyjne wystawy interaktywne, pozwalają jeszcze lepiej zrozumieć matematykę, fizykę, chemię, biologię i historię, a przy tym są doskonałą okazją do świetnej, rodzinnej zabawy.

Warto także pamiętać, że teren Hevelianum obejmuje obszar ponad 20 hektarów dawnego militarnego fortu wraz z zespołem parkowym. Oprócz interaktywnych i multimedialnych wystaw, wycieczka po Hevelianum to idealna propozycja na aktywny wypoczynek i lekką formę rekreacji. W parku można odnaleźć między innymi propozycje dedykowane spacerowiczom - sześć wielkoformatowych tablic zlokalizowanych w tzw. „Suchej Fosie”, czyli na drodze prowadzącej do Kaponiery Południowej. Dzięki nim dowiemy się na przykład, jakie rzadkie gatunki ptaków spotkamy na tym terenie. To jednak nie koniec niespodzianek - interaktywna aplikacja pozwoli obejrzeć przedstawiciela wybranego gatunku z bliska i… usłyszeć jego śpiew! Na kolejnych tablicach zobaczymy ptasie menu, dowiemy się dlaczego owady mieszkają w hotelach, obejrzymy z bliska pomniki przyrody oraz złapiemy trop kaczki, jeża, wrony czy lisa. Zeskanowanie kodu QR umieszczonego na tablicach umożliwi z kolei stworzenie karmnika dla ptaków lub pozwoli przygotować leczniczą miksturę.

Udając się na spacer po terenie Hevelianum koniecznie należy odwiedzić dwa punkty widokowe, skąd rozpościera się widok na panoramę Głównego Miasta.

 

Hevelianum
REZERWACJA I INFORMACJA: tel.: (58) 742 33 52