PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gry miejskie

Gry miejskie
logo joytrip

"Władcy Bursztynu" - to oferta nagrodzona w konkursie na najlepszy produkt turystyczny Gdańska, organizowany przez Gdańską Organizację Turystyczną w 2009 roku.

W zależności od ustalonych zadań uczestnikami imprezy mogą być zarówno dzieci (grupy szkolne) jak i dorośli (grupy turystyczne, imprezy integracyjne, firmowe). Jest to rodzaj gry miejskiej, czyli gry, której "planszą" jest przestrzeń miejska a "pionkami" stają się sami uczestnicy.

włatcy borsztynu

Turyści - gracze wcielają się w średniowiecznych kupców. Ich zadaniem jest odebranie drogocennego kamienia - bursztynu a następnie dostarczenie go do umówionego miejsca o umówionej godzinie rosyjskim kupcom, podróżującym Bursztynowym Szlakiem, zmierzającym do włoskiej Akwilei. Zadanie to jednak nie będzie łatwe. Aby dotrzeć do miejsca wymiany uczestnicy gry muszą rozwiązywać zagadki i zadania, a także odnajdywać łączników, którzy będą posiadać drogocenne informacje!

W taki sposób grupa będzie odwiedzała kolejne punkty na trasie (Muzeum Bursztynu, Złota Brama, Dom Uphagena, Ratusz itd.) aż dotrze do celu z przesyłką! Nad całością przebiegu programu czuwać będzie pilot / opiekun kreujący także odpowiedni charakter imprezy. Każdy z uczestników otrzyma także pamiątkowy kawałek bursztynu!

W ramach niniejszego produktu nasze Biuro Podróży JOYTRIP.PL proponuje kompleksową usługę wraz zapewnieniem noclegów, wyżywieniem, ewentualnym transferem gości z lotniska oraz opieką pilota itd.

Więcej informacji na stronie: http://www.pl.joytrip.eu/