Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pętla w Oliwie. Remont torów w dwa weekendy, będzie komunikacja zastępcza

W dniach od 6 do 8 oraz od 13 do 15 października prowadzone będą prace torowe na pętli tramwajowej w Oliwie. Na czas remontu wstrzymany zostanie ruch tramwajowy. W tym czasie uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

A
A
Pętla w Oliwie. Przez dwa pierwsze weekendy października nie będą tędy jeździły tramwaje. Pojedzie autobusowa komunikacja zastępcza
Pętla w Oliwie. Przez dwa pierwsze weekendy października nie będą tędy jeździły tramwaje. Pojedzie autobusowa komunikacja zastępcza
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

O północy z piątku na sobotę (5/6 października) rozpocznie się remont infrastruktury torowej pętli w Oliwie. Pierwszy etap prac zakończy się o godz. 4.00 w poniedziałek, 8 października. 

Drugi etap prac rozpocznie się tydzień później, czyli o północy z 12 na 13 października i zakończy nad ranem w poniedziałek, 15 października.

- Wymienionych zostanie 140 metrów szyn i 12 podkładów drewnianych. Zamontowane zostaną cztery nowe zwrotnice (po dwie na każdym z etapów) oraz iglice w pozostałych zwrotnicach. Regeneracji oraz naprawie poddanych zostanie sześć bloków krzyżownicy - informuje Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Na czas trwania prac wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku od skrzyżowania ulicy Chłopskiej i ulicy Pomorskiej do pętli Strzyża PKM. 

- Na trasie z Jelitkowa do zajezdni we Wrzeszczu zostanie uruchomiona autobusowa linia komunikacji zastępczej T6 z częstotliwością co około sześć-siedem minut - wyjaśnia Sebastian Zomkowski, z-ca dyrektora ds. przewozów Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. - Z uwagi na prowadzone prace torowe, zapowiadane zmiany w trasach i rozkładach jazdy linii tramwajowych, między innymi wydłużenie trasy linii 5 do Zaspy oraz linii 9 do Stogów, zostaną wdrożone po zakończeniu prac, czyli 15 października 2018 roku.

W okresie robót torowych, na liniach tramwajowych będą obowiązywały zmiany:

  • 2: skierowanie do Jelitkowa zamiast do Oliwy
  • 6: skrócenie trasy od strony Wrzeszcza do Strzyży PKM i podwojenie częstotliwości kursów
  • 8: zmiana wybranych kursów wyjazdowych i zjazdowych z/do zajezdni Wrzeszcz
  • 11: zawieszenie funkcjonowania
  • 12: skrócenie trasy od strony Wrzeszcza do Strzyży PKM.


Szczegółowy przebieg trasy linii zastępczej T6:

  • Kierunek Strzyża PKM: Jelitkowo - Pomorska - Grunwaldzka - Obr. Westerplatte - Wita Stwosza - Strzyża PKM
  • Kierunek Jelitkowo: Strzyża PKM - Wita Stwosza - Obr. Westerplatte - Polanki - Rybińskiego - Grunwaldzka - Pomorska - Jelitkowo

***