PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Wspólne Miasto - zapraszamy na kolejne spotkanie na temat Programów Rozwoju

Wspólne Miasto - zapraszamy na kolejne spotkanie na temat Programów Rozwoju
W piątek 24 marca zapraszamy na drugi z cyklu warsztatów dotyczących Programów Rozwoju, które posłużą wdrożeniu zaktualizowanej Strategii Rozwoju Miasta Gdańsk 2030 Plus. Będzie on poświęcony obszarowi Wspólnego Miasta.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Grafika promująca spotkanie Programu Rozwoju Wspólne Miasto

Spotkanie odbędzie się w piątek 24 marcao godzinie 17:00 w Inkubatorze STARTER (Uwaga! Zmiana miejsca) w Gdańsku przy ul. Lęborskiej 3b. Gospodynią spotkania będzie Monika Chabior – Zastępczyni Prezydenta Gdańska. Wraz z koordynatorami Programu Rozwoju i specjalistami chcielibyśmy porozmawiać o priorytetach i przedsięwzięciach służących osiąganiu celów wyznaczonych w Strategii Rozwoju Miasta.

Chcemy poznać Wasze zdanie na temat tego, które działania z zakresu Wspólnego Miasta są obecnie najważniejsze w perspektywie do 2030 roku. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji!

Głównymi tematami rozmów będą: 

  • edukacja: kompetencje przyszłości, przedsiębiorczość, rynek pracy; 
  • zdrowie i sport: profilaktyka zdrowotna, promocja zachowań sportowych; 
  • aktywność obywatelska: demokracja, solidarność, równe szanse; 
  • usługi społeczne, integracja społeczna;
  • gospodarka mieszkaniowa i lokalowa. 

Osoby chętne do udziału w spotkaniu zachęcamy do rejestracji: LINK 

Lokalizacja spotkania

Mapa dojazdu na warsztaty Dostępne Miasto - Inkubator Starter

Budynek znajduje się 550 m od przystanku SKM Gdańsk Przymorze-Uniwersytet i około 400 m od przystanków autobusowych Przymorze SKM 01 i 02. Główną drogą prowadzącą do budynku jest ulica Słupska, z chodnikiem o nierównej nawierzchni o różnych elementach (płyty chodnikowe, kostka granitowa, polbruk). Przed budynkiem znajduje się szlaban, który na czas konsultacji będzie opuszczony. Podniesienie szlabanu jest możliwe po naciśnięciu przycisku i poinformowaniu ochrony budynku o celu przybycia. Droga za szlabanem prowadzi bez przeszkód do drzwi wejściowych do sali spotkania.

Szczegóły informacyjne dotyczące spotkania/wyposażenia budynku: 

  • spotkanie rozpocznie się w oznaczonej sali na parterze, do której prowadzi bezpośrednie wejście od strony parkingu,
  • dalsza część spotkania odbędzie się w oznaczonych salach na I piętrze, na które można dostać się windami dostosowanymi dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich,
  • toalety (w tym dla osób z niepełnosprawnościami) znajdują się na każdym poziomie naprzeciwko wind.

Ankieta na temat inwestycji

Już dziś zapraszamy do wypełnienia ankiety na temat inwestycji i projektów do realizacji w Gdańsku do 2030 r. Ankieta w wersji papierowej będzie dostępna również na spotkaniu. Na głosy czekamy do 23.04.2023 r. Wyniki ankiety zostaną zaprezentowane na spotkaniu podsumowującym dn. 08.05.2023 r. w Hevelianum, na które również gorąco zachęcamy.