PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Weź udział w spotkaniu podsumowującym cykl warsztatów „Jaki ma być Gdańsk w 2030?”

Weź udział w spotkaniu podsumowującym cykl warsztatów „Jaki ma być Gdańsk w 2030?”
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zaprasza 8 maja na otwarte spotkanie podsumowujące, które kończy cykl spotkań „Jaki ma być Gdańsk w 2030? Porozmawiajmy o programach rozwoju”.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Spotkanie podsumowujące
Spotkanie dla mieszkanek i mieszkańców oraz interesariuszy społeczno-gospodarczych odbędzie się w poniedziałek 8 maja o godzinie 17:00 w sali HAXO w Hevelianum przy ul. Gradowej 6. 

Cel spotkania

Zaprezentowane zostaną efekty 4 warsztatów dotyczących Programów Rozwoju: Dostępne Miasto, Wspólne Miasto, Zielone Miasto i Innowacyjne Miasto, które odbyły się w ostatnich tygodniach. Na każdym spotkaniu mieszkanki i mieszkańcy zgłaszali pomysły na rozwój miasta w perspektywie 2030 r. 

Dodatkowo zostaną przedstawione wyniki ankiety na temat priorytetowych inwestycji do realizacji w Gdańsku do 2030 r., na które można było głosować do 23 kwietnia.  

Czym są Programy Rozwoju?  

Programy Rozwoju będą wdrażać zaktualizowaną Strategię Rozwoju Miasta Gdańsk 2030 Plus. Dzięki wspólnemu przygotowaniu Strategii wiemy już, jakie cele chcemy osiągnąć do 2030 r. Ważna jest dla nas ochrona środowiska: zieleni, wody i powietrza, a także ograniczenie hałasu i negatywnych skutków zmian klimatu. Chcemy tworzyć miasto przyjaznych przestrzeni, krótkich odległości, a przy tym otwarte i społecznie odpowiedzialne, z dogodnym dostępem do szerokiej oferty usług dla wszystkich, w tym dla osób ze szczególnymi potrzebami. Pragniemy zrównoważonej gospodarki, chcemy wspierać rozwój przedsiębiorczości oraz zapewniać atrakcyjne warunki pracy. To właśnie w Programach Rozwoju szczegółowo opiszemy działania, które nas do tego doprowadzą. 

 

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w spotkaniu.