W środowe popołudnie warsztaty odbyły się w Szkole Podstawowej nr 69 przy ul. Zielony Trójkąt 1. W spotkaniu wzięła udział zapisana wcześniej ok. 20-osobowa grupa mieszkańców, radnych dzielnicowych (przewodniczących zarządu) i jednej radnej miejskiej. Niektórzy przybyli na warsztaty już po raz kolejny.
- Mieszkańcy bardzo twórczo odnieśli się do 6 głównych zagadnień i podczas syntezy można było usłyszeć wiele na temat potrzeby zmiany kulturowej, żeby inaczej edukować dzieci i młodzież, żeby inaczej wspierać MŚP oraz inicjatywy lokalne – podkreśla Piotr Wołkowiński, specjalista ds. innowacji społecznych, moderator spotkań z mieszkańcami. – Uczestnicy warsztatów rozpracowali po raz kolejny pomysł inkubatora społecznego/domu sąsiedzkiego, uznając, iż mogłyby to być działalności odbywające się nawet w szkołach, o ile zostałyby przetworzone w miejsca dostępne dla mieszkańców.
Podczas spotkania silnie podkreślono, iż Gdańsk przyszłości będzie metropolią, która musi współzawodniczyć z innymi. Oznacza to, iż należy myśleć metropolitalnie, czyli np. w dziedzinie mobilności, należy myśleć nie poprzez problematykę transportu, lecz mobilności ludzi.
Ósma odsłona warsztatów nt. Strategii Rozwoju Gdańska 2030
Trwa cykl warsztatów dla mieszkańców poświęconych Strategii Rozwoju Gdańska 2030. Za nami, łącznie z dzisiejszym na Młyniskach, już osiem spotkań. Tradycyjnie już mieszkańcy miasta spotykali się podczas warsztatów, których celem jest wypracowanie założeń Strategii Rozwoju Gdańska 2030. Taka „burza mózgów” pozwala odpowiedzieć na pytanie: jakiego Gdańska chcemy za 15-20 lat.
Publikacja: 21 października 2013 r.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl