PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Innowacyjne Miasto – weź udział w warsztatach na temat Programów Rozwoju

Innowacyjne Miasto – weź udział w warsztatach na temat Programów Rozwoju
W poniedziałek 17 kwietnia odbędzie się czwarte z cyklu spotkań warsztatowych poświęconych Programom Rozwoju, które posłużą wdrożeniu zaktualizowanej Strategii Rozwoju Miasta Gdańsk 2030 Plus. Tym razem warsztaty będą dotyczyć obszaru Innowacyjnego Miasta.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Innowacyjne Miasto

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 17 kwietniao godzinie 17:00 w XIX Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku przy ul. Pestalozziego 11/13. Gospodarzem spotkania będzie Piotr Grzelak – Zastępca Prezydenta Gdańska. Wraz z koordynatorami Programu Rozwoju i specjalistami będziemy rozmawiać o priorytetach i przedsięwzięciach służących osiąganiu celów wyznaczonych w Strategii Rozwoju Miasta. 

Chcemy poznać Wasze zdanie na temat tego, które działania z zakresu Innowacyjnego Miasta są obecnie najważniejsze w perspektywie do 2030 roku. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji! 

Głównymi tematami rozmów będą:  

  • odpowiedzialna gospodarka; 
  • przestrzeń; 
  • rewitalizacja; 
  • kultura i ochrona zabytków; 
  • turystyka i oferta czasu wolnego.  

Osoby chętne do udziału w spotkaniu zachęcamy do rejestracji: LINK  

Dojazd 

Mapa dojazdu - Innowacyjne Miasto

Do siedziby XIX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku przy ulicy Pestalozziego 11/13 można dojechać liniami tramwajowymi numer 2, 4, 8 – przystanek Legionów. Można dojechać także liniami autobusowymi numer 127 – przystanek Kilińskiego (przy budynku przychodni). Odległość od najbliższego przystanku tramwajowego wynosi około 400 metrów, a od przystanku autobusowego wynosi około 500 metrów. Dostępne jest także połączenie kolejowe liniami Szybkiej Kolei Miejskiej – stacja kolejowa Gdańsk Wrzeszcz. Odległość od Dworca PKP wynosi około 700 metrów. 

Główną drogą prowadzącą do budynku szkoły jest ulica Pestalozziego z chodnikiem o nierównej nawierzchni o różnych elementach (płyty chodnikowe, kostka granitowa, polbruk). Przed wejściem do budynku po lewej stronie znajdują się miejsca parkingowe. Parkować można również wzdłuż ulicy Pestalozziego.  

Szczegóły informacyjne dotyczące spotkania: 

  • spotkanie rozpocznie się na parterze w sali gimnastycznej, do której prowadzi korytarz bezpośrednio od wejścia głównego do budynku szkoły, 
  • dalsza część spotkania odbędzie się częściowo w sali gimnastycznej oraz w oznaczonych salach. 

Ankieta na temat inwestycji 

Już dziś zapraszamy do wypełnienia ankiety na temat inwestycji i projektów do realizacji w Gdańsku do 2030 r.  Ankieta w wersji papierowej będzie dostępna również na spotkaniu. Na głosy czekamy do 23.04.2023 r. Wyniki ankiety zostaną zaprezentowane na spotkaniu podsumowującym dn. 08.05.2023 r. w Hevelianum, na które również gorąco zapraszamy.