PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Civic HUB - nowa przestrzeń współpracy

Civic HUB - nowa przestrzeń współpracy
Programy Operacyjne to świetne narzędzie służące rozwojowi współpracy na rzecz Gdańska. Tym razem mieliśmy możliwość rozmawiać na temat inteligentnych rozwiązań ukierunkowanych na realizację potrzeb mieszkańców. Spotkanie poświęcone tematyce smart city odbyło się 9 stycznia 2018 roku w ECS.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Prezentacja, w której skupialiśmy się na projekatach odpowiadających koncepcji smart city

Okazją do podzielenia się wiedzą i pomysłami w zakresie projektów smart było spotkanie grupy Civic HUB. Na podstawie poszczególnych Programów Operacyjnych i ich celów omówiono przykłady przedsięwzięć, które wprowadzają innowacyjne rozwiązania w sferze infrastrukturalnej, organizacyjnej, czy społecznej.

Civic HUB to inicjatywa skierowana do wszystkich osób zainteresowanych pozytywnymi zmianami społecznymi, wprowadzanymi dzięki innowacjom. W obszarze zainteresowań Civic HUB znajdują się idee otwartych danych i otwartego kodu, koncepcje smart city, hacktywizmu oraz wzmacniania ruchów miejskich i obywatelskiej aktywności.

Spotkanie z grupą Civic HUB to element otwartego sposobu wdrażania Strategii i Programów Operacyjnych

Innowacje oparte o szeroką współpracę i otwarty dialog to przestrzeń w istotny sposób wspierana w ramach Programów Operacyjnych. Mamy nadzieję, że dzięki wzajemnej inspiracji będą one coraz mocniej stymulowały rozwój nowych, inteligentnych rozwiązań podnoszących jakość życia mieszkańców Gdańska.

Zachęcamy również do zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami na temat Civic HUB, które znaleźć można na przykład tutaj.  

Jacek ZabłotnyUrząd Miejski w GdańskuWydział Polityki Gospodarczej
Jacek Zabłotny - najnowsze