Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na ul. Niskiej

W sobotę 15 grudnia zostanie wprowadzona zmiana w obowiązującej organizacji ruchu na ul. Niskiej w dzielnicy Stogi. Ma to związek z prowadzoną w tej dzielnicy przebudową torowiska tramwajowego.

A
A
Remont torowiska na Stogach
Remont torowiska na Stogach
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Zmiana, polegająca na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego, na ul. Niskiej zacznie obowiązywać 15 grudnia od godziny 7.00 rano. Objazd w kierunku przeciwnym zorganizowany zostanie ulicami Wrzosy/Zalesie/Skiby. Jest to odpowiedź na zgłaszane przez mieszkańców propozycje dotyczące usprawnienia komunikacji na Stogach.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, która nadzoruje inwestycję przebudowy torowiska na Stogach, przeprasza za utrudnienia i apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

Modernizacja torów na Stogach rozpoczęła się na początku lipca. Łącznie na przebudowanych zostanie 3,7 km torów tramwajowych. Prace modernizacyjne odbywają się na odcinku od skrzyżowania ul. Sucharskiego z ul. Wosia Budzysza, biegnącego dalej wzdłuż ul. Wosia Budzysza, ul. W. Stryjewskiego i ul. Nowotnej do Pętli „Stogi Plaża”. Prace prowadzone są również na 2 pętlach: „Pasanil” (ok. 350m) i „Plaża Stogi” (ok. 450 m), na których pojawią się dodatkowo tory odstawcze.
Aby mieszkańcom korzystającym z komunikacji miejskiej było wygodniej, na odcinku tym przebudowane zostaną przystanki tramwajowe. Będą one włączone do monitoringu wizyjnego Sieci TRISTAR, a także do systemu informacji pasażerskiej.

Zobacz relację wideo z remontu Torowiska na Stogach: