Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Stogi. Zmiany w komunikacji miejskiej - tramwajem tylko do przystanku „Zimna”

W miniony weekend na torowisku przy skrzyżowaniu ulic Wosia Budzysza i Lessowa ekipa remontowa zamontowała specjalny rozjazd, który umożliwi kursowanie tramwajów po jednym torze do przystanku “Zimna” na Stogach. Zmiany w komunikacji zostają wprowadzone w życie od poniedziałku, 26 listopada, od godz. 4 rano.

A
A


- Jesteśmy w obrębie przystanku Lessowa, gdzie kończymy montować rozjazd tymczasowy - wyjaśniał w niedzielny wieczór, 25 listopada, Maciej Duda, zastępca dyrektora kontraktu. - Oprócz rozjazdu musieliśmy zamontować system sterowania ruchem oraz wykonać prace na sieci trakcyjnej. Rozjazd zamontowany jest w tym celu, abyśmy od przystanku „Lessowa” do przystanku „Zimna” mogli poruszać się jednym torem. 

W praktyce będzie to wyglądało następująco. Dwukierunkowy tramwaj dojedzie do przystanku „Zimna”. Prowadzący tramwaj przesiądzie się z jednej kabiny motorniczego do drugiej i pojedzie w kierunku powrotnym. 

- Najważniejsze w tym momencie jest to, żebyśmy mogli zamknąć ul. Stryjewskiego i tam rozpocząć prace – dodaje Maciej Duda. - Do tej pory, właśnie w tamtym obszarze, tramwaje kursowały aż do pętli Pasanil. Teraz tramwaj będzie kursował tylko do przystanku „Zimna”, natomiast od tego przystanku będzie zapewniona komunikacja autobusowa. 


Czytaj także:

Stogi. Wielki remont torów tramwajowych - zmiany w komunikacji miejskiej

Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl