Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Tutaj jest Europa! Zobacz jak gdańszczanie świętowali więź z UE

Targ Węglowy na jeden dzień przemienił się w centrum Starego Kontynentu. Wszystko za sprawą pikniku zorganizowanego z okazji Dnia Europy, który przypada 9 maja. To pierwszy raz, gdy gdańszczanie świętowali w takiej formie polityczną, społeczną i gospodarczą więź z Unią Europejską.

A
A

W niedzielę 7 maja, na Targu Węglowym, nikogo nie trzeba było przekonywać, że Polska w Unii Europejskiej to Polska we właściwym miejscu
W niedzielę 7 maja, na Targu Węglowym, nikogo nie trzeba było przekonywać, że Polska w Unii Europejskiej to Polska we właściwym miejscu
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Film - gdańszczanie śpiewają "Odę do radości" (autor: Karolina Misztal/Dziennik Bałtycki)

"Oda do radości" widziana ze sceny - film z Facebooka wiceprezydenta Gdańska, Piotra Kowalczuka:

Impreza trwała od godz. 12, przez ponad cztery godziny. Przez Targ Węglowy przewinęły się w tym czasie tłumy gdańszczan. O godz. 16. wspólnie odśpiewano hymn UE - "Odę do radości". Wszyscy otrymali ulotki z tekstem pieśni - nieznajomość słów nie była więc przeszkodą.

Zdecydowanie najwięcej atrakcji przygotowano dla dzieci. Mogły one dowiedzieć się ciekawostek na temat państw należących do Starego Kontynentu i sprawdzić swoją wiedzę na ich temat. Można też było skosztować potraw charakterystycznych dla kuchni danego kraju. Zabawowy nastrój także udzielił się dorosłym. Nie tylko pomagali dzieciom w konkursach, ale też sami chętnie brali w nich udział:

Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
***