Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Top Inwestycje Komunalne 2018. Głosuj na kładkę i dom ekologiczny

Portalsamorzadowy.pl po raz siódmy ogłosił konkurs Top Inwestycje Komunalne 2018. Wśród nominowanych znalazły się dwie inwestycje gdańskie: kładka na Ołowiankę i ekologiczny dom dla zagrożonych wykluczeniem. Każdy może wziąć udział w internetowym głosowaniu, ale trzeba się spieszyć, bo termin mija w środę, 2 maja.

A
A

Kładka nad Motławą w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2018
Kładka nad Motławą w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2018
zdj. Maciej Kosycarz/KFP

W tegorocznej edycji konkursu Top Inwestycje Komunalne znalazło się 30 nominowanych inwestycji, które w ubiegłym roku prowadziły polskie samorządy. Wśród nich są m.in. inwestycje drogowe, proekologiczne projekty antysmogowe, a także projekty z zakresu smart cities. Hala widowiskowo-sportowa Arena Gliwice, zmodernizowany system ciepłowniczy w Płońsku, rewitalizacja w Muzeum Śląskim w Katowicach, wypożyczalnia samochodów ekologicznych we Wrocławiu czy opolska obwodnica to tylko kilka przykładów z tej listy. Gdańsk reprezentowany jest przez zwodzoną kładkę nad Motławą i ekologiczny dom dla zagrożonych wykluczeniem w Gdańsku. Konkurencja jest duża, dlatego liczy się każdy głos.

Dom Ekologiczny dla osób zagrożonych wykluczeniem przy ul. Dolne Młyny
Dom Ekologiczny dla osób zagrożonych wykluczeniem przy ul. Dolne Młyny
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Swój głos na gdańską kładkę możesz oddać TUTAJ.

z kolei na dom ekologiczny głosujemy TUTAJ.


Kładka to najnowsza atrakcja turystyczna Gdańska
Kładka to najnowsza atrakcja turystyczna Gdańska
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Kładka na ołowiankę to inwestycja, której koszt wyniósł 10 mln zł. Celem projektu było ożywienie gospodarcze prawego brzegu Motławy, zwiększenie atrakcyjności turystycznej Wyspy Ołowianka oraz poprawienie dostępu do obiektów kulturalnych i sportowych.


Wnętrze domu ekologicznego dla przy ul. Dolne Młyny w Gdańsku
Wnętrze domu ekologicznego dla przy ul. Dolne Młyny w Gdańsku
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Dom ekologiczny dla osób zagrożonych wykluczeniem przy ul. Dolne Młyny to czteropiętrowy budynek wielorodzinny. Zbudowany został w technologii szkieletowej drewnianej. Inwestycja objęła także infrastrukturę towarzyszącą i małą architekturę. Znajduje się w nim 26 lokali mieszkalnych. Koszt inwestycji wyniósł 7 mln zł.

W drugim etapie konkursu Top Inwestycje Komunalne 2018 głos należeć będzie do członków Rady Konsultacyjnej, którzy spośród nominowanych projektów wskażą swoich faworytów.


Uwaga! Głosowanie trwa do 2 maja do godz. 12.00.


Nagrody zostaną wręczone samorządom podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach 14-16 maja 2018 r.

***