Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Technikum jest OK! Gimnazjaliści dziś mogą sprawdzić na własne oczy

Tydzień zawodowca w Gdańsku trwa cały rok. Dlatego co miesiąc kolejne szkoły zawodowe w swoje progi zapraszają gimnazjalistów, by mogli poznać ich ofertę. W piątek, 17 lutego, o godz. 11.00 rozpocznie się konferencja „Technikum jest OK” w Zespole Szkół Łączności przy ul. Podwale Staromiejskie 51/52.

A
A

Uczniowie Zespołu Szkół Łączności
Uczniowie Zespołu Szkół Łączności
mat. prasowy

Podczas konferencji uczniowie gimnazjów będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły. Zobaczą też, w jaki sposób wiedza, umiejętności i kompetencje, uzyskane na poziomie technikum przełożą się w przyszłości na ich zawodowe umiejętności i obecność na rynku pracy.

- Kibicuję wszystkim uczennicom i uczniom techników, którzy zdobywają wiedzę nie tylko na poziomie ogólnokształcącym, ale także zawodowym. Dzięki czemu po zakończeniu edukacji będą świetnie wykształconymi fachowcami. Wybór technikum jest najlepszą opcją dla wszystkich, którzy chcą mieć zawód i jednocześnie planują kontynuować naukę na uczelniach wyższych - mówi Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej. Zapraszamy gimnazjalistów do Srebrnej Szkoły rankingu Perspektywy.pl. Czwarte, fantastyczne miejsce w województwie. Gratuluję raz jeszcze uczniom, rodzicom i motywującej na ścieżce rozwoju kadrze. Jesteście liderem i wzorem dla innych.

Podczas konferencji uczniowie będą mogli poznać ofertę wybranych firm branżowych ściśle współpracujących ze szkołą. Swoje stoiska mieć będą firmy: Aplitt, Intel, Lotos Serwis, Kainos, Radmor, Sevenet i Sprint.

- Cieszymy się, że dzięki współpracy z firmami branżowymi uczniowie Zespołu Szkół Łączności mają dostęp do najnowszych technologii. Funkcjonując w symbiozie z firmami branżowymi, możemy nadążyć za szybkim tempem rozwoju techniki i zagwarantować wysoką jakość kształcenia zawodowego. Wiedza i umiejętności, jakie zdobywa nasza młodzież, w czasie procesu edukacyjnego są zgodne z potrzebami rynku pracy. To pracodawcy, uczestnicząc w procesie kształcenia, przygotowują pracowników zgodnie ze swoimi oczekiwaniami i potrzebami wynikającymi z dynamicznie rozwijających się nowych technologii - podkresla dyrektor szkoły Jadwiga Piechowiak.

Zespół Szkół Łączności stale rozwija się i podnosi jakość pracy, dzięki wszystkim współpracującym z placówką firmom branżowym. Pomagają one budować specjalistyczne pracownie oraz organizować zajęcia praktyczne i laboratoryjne. Tworzą wspólnie ze szkołą podstawy programowe dla nowych zawodów poszukiwanych na rynku pracy takich jak:

  • technik elektronik
  • technik teleinformatyk
  • technik automatyk
  • technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej
  • technik informatyk


Zajęcia dodatkowe prowadzone przez przedstawicieli firm oraz inżynierów specjalistów, pozwalają uczniom zdobyć wiedzę i umiejętności, jakich oczekuje współczesny pracodawca. Pracodawcy obejmują też swoim patronatem poszczególne klasy, a uczniom zapewniają odbycie staży. Tą formą wspierają również nauczycieli ZSŁ uczących przedmiotów zawodowych i zajęć praktycznych.

Już od 6 marca - Tydzień zawodowca - wielkie święto gdańskich szkół zawodowych. W tym roku podczas tygodnia pełnego atrakcji gimnazjaliści będą mogli nie tylko poznać firmy współpracujące ze szkołami i ofertę edukacyjną gdańskich zawodówek, ale również sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe w Centrum Rozwoju Talentów.

Podczas uroczystej gali poznamy też zwycięzców konkursu „Pracodawca przyjazny szkole zawodowej”.Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
***