• Start
  • Wiadomości
  • Święto Wolności i Solidarności także w Parku Świętopełka. Będą folk, jazz i muzyka taneczna

Święto Wolności i Solidarności także w Parku Świętopełka. Będą folk, jazz i muzyka taneczna

Europejskie Centrum Solidarności, Miasto Gdańsk i Fundacja Gdańska zapraszają na koncerty „pod chmurką” - w Parku Świętopełka, w ramach Święta Wolności i Solidarności. W dniach 1-3 czerwca wystąpi zespół Chłopcy Kontra Basia, drewnofromlas i Reuben Palmer. Wstęp wolny.
01.06.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
dfl
dfl
mat. prasowe

 

Dfl - drewnofromlas to szóstka znajomych-muzyków z Trójmiasta. Aktualnie występuje w składzie: Aga (śpiew, teksty), Milo (gitara/space echo, programowanie), Orz (bas), Jay (perkusja, roland spd-s), Jan Mru (dub/fx) oraz Mic (ableton push). Na ich płytach znajdziemy fascynacje zespołu alternatywną muzyką taneczną i klubową, nie brakuje także inspiracji mistrzami takich gatunków, jak jazz, soul, dub czy jungle. Obecnie muzycy z dfl pracują nad trzecim wspólnym albumem, tworzą, nagrywają i produkują kompozycje, w których otwierają się na nowe muzyczne przestrzenie i stylistyki. Oprócz grania prowadzą także wydawnictwo pod szyldem Tartak Records.

Zespół zobaczymy na plenerowej scenie w Parku Świętopełka (Gdańsk, ul. Świętojańska 66), w sobotę, 1 czerwca, o godz. 20:00.

 

Reuben Palmer
Reuben Palmer
mat. prasowe

 

Reuben Palmer to tekściarz i wokalista, urodzony i wychowany w Barcelonie w Hiszpanii. W jego twórczości wybiją się jednak bardziej jego angielskie korzenie: melodyjne piosenki, folkowa gitara i głos, stwarzają klimat ciepłego wieczoru w Barcelonie zmieszanego z londyńskim deszczem.

Wychowany w latach 80., w środowisku angielskich expatów, dorastał otaczany muzyką takich artystów, jak Bruce Springsteen, David Bowie, Neil Young oraz Bob Dylan. I to właśnie oni stworzyli podstawy tego, co póżniej miało stać się główną pasją Reubena Palmera - pisanie piosenek. Jego tęskne gitarowe piosenki czasami przypominają też zespoły, takie jak Beirut czy Radiohead.

Artystę zobaczymy na plenerowej scenie w Parku Świętopełka w niedzielę, 2 czerwca, o godz. 20:00.

 

Chłopcy Kontra Basia
Chłopcy Kontra Basia
mat. prasowe

 

Chłopcy Kontra Basia starają się tworzyć muzykę świeżą, nieuchwytną: lubują się w nieoczywistych rozwiązaniach muzycznych i tekstowych, rozsmakowują się w szeleszczących głoskach, baśniowych historiach, długich frazach kontrabasu czy nieregularnych rytmach. Czasami czerpią z tradycji jazzu, ale na tyle subtelnie, aby nie wpaść w jego ramy. Fascynują się dawnymi melodiami kościelnymi, surowymi pieśniami obrzędowymi, balladami, ale zaraz wykonują stylistyczny zwrot, tak że nie sposób określić ich jak zespół folkowy. Ich serce stanowi akustyczne brzmienie kontrabasu, perkusji i dziewczęcego głosu. I tekst.

Grupę zobaczymy na plenerowej scenie w Parku Świętopełka w poniedziałek, 3 czerwca, o godz. 20:00.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

 

 

TV

Po Wielkanocy zacznie jeździć autobus na wodór