Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Spotkanie informacyjne dla mieszkańców Śródmieścia. Temat: Strefa Ograniczonej Dostępności

Zapraszamy mieszkańców, właścicieli nieruchomości i lokali usługowych znajdujących się w Śródmieściu Gdańska na spotkanie informacyjne dotyczące organizacji Strefy Ograniczonej Dostępności (SOD). Zostaną przedstawione zmiany, jakie zostaną wkrótce wprowadzone. Spotkanie odbędzie się w środę, 6 czerwca, o godz. 17.00 w sieni Instytutu Kultury Miejskiej przy Długim Targu 39/40. Wstęp wolny.

A
A
Miejsca parkingowe na ul. Szerokiej
Miejsca parkingowe na ul. Szerokiej
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Jakie zmiany czekają nas w SOD? Gdzie mogę uzyskać wjazdówkę do SOD? W jakich godzinach można zrealizować dostawę? Na te i inne pytania odpowiedzą: Tomasz Wawrzonek - Miejski Inżynier Ruchu, Karina Rembiewska - Menadżer Śródmieścia oraz przedstawiciele Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Strefa Ograniczonej Dostępności obejmuje część obszaru Głównego Miasta ograniczonej ulicami: Szeroką i Ogarną oraz Targiem Węglowym i rzeką Starą Motławą. Strefa funkcjonuje w Gdańsku od 2014 roku.

Schemat Strefy Ograniczonej Dostępności w Śródmieściu Gdańska w załączeniu oraz zaproszenie w wersji graficznej.

Mapa Strefy Ograniczonej Dostępności
Mapa Strefy Ograniczonej Dostępności
UM w Gdańsku

Spotkanie jest realizowane w ramach projektu SOLEZ (Inteligentne rozwiązania na rzecz Stref Ograniczonej Emisji oraz innych niskoemisyjnych strategii w miastach UE), dofinansowanemu z programu INTERREG dla Europy Środkowej. Projekt Solez zrzesza miasta dążące do wdrażania rozwiązań wspierających strefy ograniczonej emisji lub inne rozwiązania niskoemisyjne.

Autorka:

Alicja Bittner, referat prasowy Biura Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta

***