Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Koło AmberSky znika z Targu Węglowego. Co się z nim stanie?

Tych, którzy nie mieli jeszcze okazji do podziwiania Gdańska z góry w niecodziennych okolicznościach uspokajamy: koło widokowe AmberSky, które przez dwa miesiące cieszyło oko na Targu Węglowym nie opuści Gdańska. Powróci jednak do dawnej lokalizacji na Wyspę Spichrzów.

A
A

Tylko pół koła zostało w czwartkowe popołudnie...
Tylko pół koła zostało w czwartkowe popołudnie...
Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

AmberSky - wyjątkowa, 50-metrowa atrakcja, która już nierozerwalnie kojarzy się turystom z naszym miastem zakończyła sezon na Targu Węglowym w Walentynki. 15 lutego 2017 r. ruszyły prace rozbiórkowe, które potrwają 10 dni.

Za montaż i demontaż atrakcji odpowiada firma Dutch Wheels, która do Gdańska przyjechała prosto z Meksyku, gdzie zajmowała się montażem… tamtejszego koła widokowego. Po rozebraniu gdańskiego, 50-osobowa ekipa przeniesie elementy z powrotem na Wyspę Spichrzów - na Targu Węglowym podniebny obiekt zainstalowany był na czas Jarmarku Bożonarodzeniowego i ferii zimowych.

Odrodzone koło będzie cieszyć mieszkańców i turystów od połowy marca tego roku. Organizatorzy na razie nie zdradzają dokładnego terminu otwarcia atrakcji.

Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
***