Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kładka na Ołowiankę z lotu ptaka! Zobacz koniecznie postępy w budowie

Inwestycja powstaje od maja ubiegłego roku, na efekt końcowy trzeba poczekać jeszcze cztery miesiące. Przelecieliśmy nad Motławą, zarejestrowaliśmy kilka obrazów, dzielimy się nimi, bo już jest na co popatrzeć!

A
A

Budowa kładki na Ołowiankę nabiera rozpędu
Budowa kładki na Ołowiankę nabiera rozpędu
fot. Łukasz Ogrodziński/www.gdansk.pl

Na przestrzeni ostatnich miesięcy wykonano palowanie wyspy, w korycie rzeki ułożono dwie podpory kładki, powstały żelbetowe przyczółki, instalacja elektryczna oraz zbudowano sterownię. Niedawno pojawił się pierwszy stały element kładki - konstrukcja z prefabrykatów przęsła stałego, która jest mocowana od strony ulicy Wartkiej. Ta część mostu została wykonana w Gdańsku.

ZOBACZ FILM

Tymczasem w Zawierciu, w halach produkcyjnych Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor - generalnego wykonawcy gdańskiej kładki - trwają prace związane z wytwarzaniem konstrukcji stalowej zwodzonego przęsła kładki. Wykonano już 70 proc. konstrukcji. Elementy te powinny dotrzeć do Gdańska do 20 lutego.

Póki co będziemy przyglądać się postępującym pracom, do czego zachęcamy także naszych Czytelników. W końcu kładka na Ołowiankę to inwestycja, na którą mieszkańcy Gdańska czekali od wielu lat.

Czytaj także

Kładka na Motławie. W Zawierciu robią już ze stali zwodzone przęsło

Kładka na Ołowiankę. Pale solidnie umocowane, czas na montaż przęseł***