Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

“Kino w Trampkach” dla dzieci i młodzieży. Filmy, które uczą mądrze patrzeć na świat

Pierwsza gdańska edycja Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży “Kino w Trampkach” - tworzonego przez młodych i dla młodych - odbędzie się od 6 do 9 grudnia 2018 r. W programie znajdziemy pokazy filmów, warsztaty animacji, scenariuszowe i reżysersko-operatorskie. Bilety w cenie 10 zł dostępne są na: www.ikm.gda.pl/kinowtrampkach.

A
A
Po projekcji filmu ‘Mimi Fatale od kuchni’, która odbędzie się 8 grudnia w IKM, o godz. 11.30. odbędzie się spotkanie z twórcami
Po projekcji filmu ‘Mimi Fatale od kuchni’, która odbędzie się 8 grudnia w IKM, o godz. 11.30, odbędzie się spotkanie z twórcami
Mat. pras.


- Wiemy, że filmy kształtują naszą wizję świata i sposób postrzegania innych kultur - mówi Agnieszka Drzewiecka-Protić, dyrektor Festiwalu Kino w Trampkach. - Zanim dzieci nauczą się mówić i czytać, uczą się patrzeć. Chcemy, by patrzyły mądrze na świat. Chcemy, by repertuar oraz dodatkowe aktywności zwiększały u uczestników wrażliwość, otwierały na różnorodność kulturową, wpływały na ciekawość, otwartość i życzliwość wobec innych

W ramach festiwalu pokazywane są filmy współczesne, w których młodzi ludzie poznają historie swoich rówieśników z różnych stron świata - zapewnia organizator Fundacja Cinemania. Bilety w cenie 10 zł dostępne są na stronie: www.ikm.gda.pl/kinowtrampkach.

Mottem tej edycji jest hasło „Fair Play”. Ilustruje relacje między rówieśnikami, skupia się na ich codziennych problemach i zdarzeniach z życia.

- Pokazujemy młodym widzom filmy z całego świata, mądre, zabawne, poruszające. Takie, jakich często brakuje - mówi Michał Lassota, rzecznik prasowy festiwalu.

“Kino w Trampkach” promuje także rodzimą kinematografię. W festiwalową sobotę odbędzie się Dzień Polskiej Animacji Na Fali ze Studiem Smacznego. Na ekranie pojawią się doskonale znani dzieciom bohaterowie, tacy jak rezolutna kucharka Mami Fatale i jej pomocnicy, odbędą się warsztaty animacyjne i inne niespodzianki


Warsztaty komiksowe dla dzieci od 8 do 10 roku życia odbędą się 9 grudnia, o godz. 12 w ASP (patio)
Warsztaty komiksowe dla dzieci od 8 do 10 roku życia odbędą się 9 grudnia, o godz. 12, w ASP (patio)
Mat. pras.Festiwal to też inspirujące spotkania z twórcami, ciekawe dyskusje filmowe i kreatywne warsztaty: pisania scenariusza filmowego, tworzenia animacji i komiksów, reżyserii czy pracy operatora. Zajęcia są płatne i kosztują 15 zł.

W wydarzenie można się też zaangażować w inny sposób - biorąc w nim udział jako wolontariusz i pomagać w pracach organizacyjnych lub podejmować samodzielne inicjatywy.

Gdzie się zgłosić? Zgłoszenia: https://goo.gl/forms/7ijQY1gfwU4zzokV2.

Warsztaty pisania scenariuszy to okazja dla dzieci, by wykazać się kreatywnością
Warsztaty pisania scenariuszy to okazja dla dzieci, by wykazać się kreatywnością
Mat. pras.Pięć miejsc, w których odbywają wydarzenia festiwalowe to: Instytut Kultury Miejskiej (ul. Długi Targ 39/40), Kino Kameralne Cafe (ul. Lektykarska 4), KinoPort (ul. Strajku Dokerów 5) - tam czekają nas pokazy filmowe oraz Patio ASP (Targ Węglowy 6) i Studio Animacji Grupy Smacznego (ul. Łąkowa 35/38), gdzie odbywają się warsztaty i spotkania.

Podczas festiwalu uczestnicy wybiorą też swój ulubiony tytuł filmowy.

- Wszyscy uczestnicy będą mieli szansę wybrać i nagrodzić film Nagrodą Publiczności – obiecuje Michał Lassota, rzecznik prasowy Festiwalu.

Szczegółowy program Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży – Kino w Trampkach w Gdańsku: http://gdansk.kinowtrampkach.pl/.


***