Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Karnawał z muzyką filmową. Wyjątkowy koncert w Filharmonii

W niedzielę, 6 stycznia, Sala Koncertowa Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance rozbrzmi największymi przebojami muzyki filmowej. Gwiazdą koncertu „Karnawał z muzyką filmową” będzie Retro Orchestra - warszawski zespół wykonujący swing, jazz, piosenkę francuską i tematy filmowe. Bilety jeszcze są.

A
A
Retro Orchestra zabierze publiczność do świata najpiękniejszej muzyki filmowej
Retro Orchestra zabierze publiczność do świata najpiękniejszej muzyki filmowej
mat. zespołu


Choć Retro Orchestra jest młodym zespołem, znanym bardziej w rodzimej Warszawie niż w Trójmieście, może pochwalić się już ciekawym dorobkiem. Lubujący się w klasyce i muzyce popularnej „z wyższej półki” artyści w swojej twórczości sięgają do historii polskiej piosenki, grając najpiękniejsze utwory z lat 20. i 30. ubiegłego wieku, chętnie nawiązują też do złotej ery swingu czy współczesnych brzmień swingowo-jazzowych.

W niedzielę, 6 stycznia, 2019 r., podczas koncertu „Karnawał z muzyką filmową” w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej (Gdańsk, ul. Ołowianka 1) zaprezentują nowy materiał - największe przeboje muzyki filmowej we własnych, aranżacjach w bliskiej im, „retro” stylistyce.

Zabrzmią najpiękniejsze piosenki i tematy filmowe powstałe w okresie ostatnich stu lat, także te nagrodzone Oscarami. Wśród nich znajdzie się oczywiście „New York”, „Sway”, „Libertango/Strange” czy „Cheek to cheek”. Tego wieczoru usłyszymy także niezapomniane przeboje polskiego kina: „Miłość ci wszystko wybaczy”, „To ostatnia niedziela”, „Odrobinę szczęścia w miłości” i inne klasyki, które do dziś nucą kolejne pokolenia.


Pięcioosobowy zespół w pełnej krasie
Pięcioosobowy zespół w pełnej krasie
mat. zespołu


„Retro Orchestra” z materiałem muzyki filmowej wystąpi w Gdańsku po raz pierwszy, będzie to także jak na razie jedyny koncert tej grupy w Trójmieście. Na scenie Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej zespół zaprezentuje się w składzie: Joanna Hort (wokal), Aleksandra Błachno (wokal, skrzypce), Michał Zuń (kontrabas), Jarema Jarosiński (instrumenty perkusyjne) oraz Piotr Kopietz (akordeon, bandoneon, kierownictwo artystyczne).

Koncert rozpocznie się o godz. 18. Bilety: 40-100 zł.Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
***