PORTAL MIASTA GDAŃSKA
Informacje o dzielnicy Śródmieście
Aniołki Osowa Matarnia Kokoszki Oliwa Żabianka... PrzymorzeMałe Ujeścisko-Łostowice Orunia Górna-Gdańsk Południe VII Dwór PrzymorzeWielkie Brętowo Jasień Orunia- Św. Wojciech-Lipce Olszynka Śródmieście Rudniki Stogi Wyspa Sobieszewska Krakowiec-Górki Zachodnie WrzeszczGórny PieckiMigowo Chełm Siedlce Młyniska Przeróbka Suchanino Letnica NowyPort Brzeźno WrzeszczDolny ZaspaRozstaje ZaspaMłyniec
Śródmieście
Powierzchnia: 5,65 km2
Liczba ludności: 24536 osób
Gęstość zaludnienia: 4343 os/km2
Radni miejscy w dzielnicy
Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice, Orunia Górna - Gdańsk Południe
Dzielnicowe telefony alarmowe

Gdańskie Centrum Kontaktu
przyjmuje zgłoszenia przez całą dobę
pod nr tel.: 58 52 44 500
email: kontakt@gdansk.gda.pl

Gdańskie Centrum Kontaktu (Dyżurny Inżynier Miasta) przyjmuje zgłoszenia dotyczące wszelkich nieprawidłowości funkcjonowania elementów infrastruktury miasta i przekazuje dyspozycje odpowiednim służbom. W przypadku gdy sprawa dotyczy terenu nie znajdującego się w zakresie działań Urzędu Miejskiego w Gdańsku i jego jednostek, GCK informuje osobę zgłaszającą, do jakiej instytucji zwrócić się w konkretnej sytuacji.

Straż Miejska
Referat Dzielnicowy II
tel. 58 301 30 11 wew. 150
ul. Elbląska 54/60
Kierownik Referatu – Grzegorz Pawlak
Referat czynny w godzinach 07:00 - 15:00
strazmiejska.gda.pl
Komisariat Policji II w Gdańsku
tel. 58 328 44 22
ul. Długa Grobla 4
Komendant komisariatu – nadkom. Grzegorz Piechowski

www.gdansk.policja.gov.pl
Rada dzielnicy Śródmieście
Skład Rady Dzielnicy
  • Przewodniczący Zarządu Dzielnicy
    Kieturakis Maximilian

  • Zastępca Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy
    Bildziuk Marcin

  • Członek Zarządu
    Lewandowska-Goch Monika

  • Przewodnicząca Rady Dzielnicy
    Woroniecka Elżbieta

  • Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy
    Kamrowska Magdalena

  • Dobrowolska Sylwia
  • Grzymała Natalia
  • Ikonnikow Dominika
  • Jacykowski Zbigniew
  • Kobus Agnieszka
  • Kownacka Jadwiga
  • Lipska Jolanta
  • Michel-Parzyszek Anna
  • Mionskowska Agnieszka
  • Parzyszek Dominik
  • Pochroń-Frankowski Leszek
  • Rudnicki Wojciech
  • Stawska Anna
  • Turk Helena
  • Wojciechowska Jadwiga
  • Zienkiewicz Paweł
Kontakt

Siedziba 
ul. Ogarna 29/30, 80-826 Gdańsk

Telefon
+48 571 324 216

E-mail: 
srodmiescie@radadzielnicy.gdansk.pl

Portal 
gdansk.pl/srodmiescie

Facebook
Rada Dzielnicy Śródmieście

Dyżury
środa 17:00-18:00

Gdańsk świętuje swoją obecność w Europie. Wielki piknik 7 maja!

Gdańsk świętuje swoją obecność w Europie. Wielki piknik 7 maja!
Targ Węglowy na jeden dzień przeobrazi się w Stary Kontynent. Będzie można poznać kulturę, obyczaje i kuchnię kilkunastu krajów europejskich. Atrakcji nie zabraknie dla młodszych i starszych, a punktem kulminacyjnym będzie wspólne odśpiewanie "Ody do Radości". 7 maja zaplanowano bowiem pierwsze Gdańskie Święto Europy.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W niedzielę, 7 maja, odbędzie się pierwsze Gdańskie Święto Europy

Dzień Europy obchodzony jest w Unii Europejskiej 9 maja. Ustanowiony został w rocznicę ustanowienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali (9 maja 1950 r.), znanego też jako Plan Schumana. Polska jest członkiem UE od 1 maja 2004 roku - za kilka dni obchodzić będziemy już 13. rocznicę przystąpienia.

To okazja do spotkania i wspólnego świętowania przez gdańszczan i gości przebywających w naszym mieście. W niedzielę, 7 maja, na Targu Węglowym powstanie Miasteczko Europejskie. Będzie można poczuć w nim atmosferę Berlina, Paryża, Pragi, Madrytu i innych stolic Europy. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.

W specjalnie zaaranżowanej strefie dla dzieci będzie można pobawić się z maskotką Syriusza (oficjalny symbol Unii Europejskiej), a także ułożyć z puzzli wielką mapę Europy. Nie zabraknie też innych atrakcji: quizów z nagrodami, zgadywania flag, tworzenia pinsów i malowania twarzy. Będzie też duże, ważące ponad 200 kilogramów, koło fortuny oraz ogromny balon, dzięki któremu będzie można spojrzeć na nasze miasto z innej perspektywy.

Przy barwnych stoiskach, w strefie gastronomicznej, będzie można spróbować przysmaków z różnych krajów Europy. Z okazji tego święta zostanie przygotowany zestaw najbardziej charakterystycznych europejskich potraw.

W to wydarzenie mocno zanagażowało się też kilkanaście gdańskich szkół, które przygotowały ponad 20 stanowisk przedstawiających poszczególne kraje UE. Każde z nich będzie posiadało inną aranżację i własny program atrakcji – będzie można przejść w kilka minut np.z Berlina do Barcelony. Przy stoiskach pojawią się rodowici mieszkańcy prezentowanych krajów.

Wszyscy świętujący będą mogli przyłączyć się też do tworzenia wielkiej flagi UE, na którą złoży się około 5 tysięcy małych samoprzylepnych karteczek. Każdą z nich będzie można podpisać własnym imieniem.

Będzie też coś dla fanów smartfonów - gra terenowa „Tropem funduszy unijnych”, która będzie wymagała dostępu do internetu i... siły w nogach. E-skrytki ze wskazówkami będą ukryte w różnych zakątkach Głównego Miasta.

Momentem kulminacyjnym Gdańskiego Święta Europy będzie wspólne odśpiewanie „Ody do radości”, które zaplanowano o godz. 16. Każdy otrzyma egzemplarz tekstu - brak jego znajomości nie będzie więc przeszkodą. Melodię poprowadzi ponad 200 chórzystów zrzeszonych w Gdańskim Oddziale Polskiego Związku Chórów i Orkiestr przy akompaniamencie Orkiestry Vita Activa. Całość pod batutą Bogny Swiłło.

Gdańszczanie, zarezerwujcie czas w niedzielę, 7 maja, i zajrzyjcie tego dnia na Targ Węglowy!



oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl