Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dzień kota. Będą świętować przez trzy dni

Wolontariusze i pracownicy schroniska „PROMYK” w Gdańsku-Kokoszkach postanowili zorganizować cykl imprez związanych z kocimi podopiecznymi schroniska. Od piątku do niedzieli (17-19 lutego) na terenie całego Gdańska będzie można wziąć udział w jednej z trzech kocich akcji.

A
A

fot. www.gdansk.pl

Dzień Kota przypada 17 lutego. Tego dnia (piątek) w CH Madison przy ul. Rajskiej, w CH Kowale przy ul. Staropolskiej oraz w PH Ujeścisko przy ul. Warszawskiej w godzinach 17.00-20.00 organizowana będzie zbiórka karmy i kocich akcesoriów w sieci sklepów Zoo Delikatesy

- Będziemy szczególnie wdzięczni za mokrą karmę wysokomięsną oraz żwirek - mówi wolontariuszka z Kociej Ekipy Promyka, Anna Sadowska. 

W sobotę, 18 lutego, w godzinach 11.00-15.00 koty z Promyka odwiedzą bibliotekę „Pod Kotem i Myszą” przy ul. Lelewela 21/22.

- Tą akcją chcemy zaznaczyć, że koty ze schroniska potrafią świetnie wpasować się w tkankę miasta i nie musimy poznawać ich tylko zza krat schroniskowych klatek - zaznacza Małgorzata Zawadzka, kocia wolontariuszka. - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zgadza się z nami i stąd to niecodziennie spotkanie.

Wielki finał świętowania Dnia Kota odbędzie w niedzielę, 19 lutego. Od godziny 11.00 do 15.00 będzie można odwiedzić koty w schronisku mieszczącym się na ulicy Przyrodników 14.

- Dni otwarte w kociej wolierze schroniska organizujemy kilka razy w roku - mówi wolontariuszka Alena Moeller. - Obok możliwości pogłaskania kota, przygotowujemy dla dzieci i całych rodzin wiele gier i zabaw edukacyjnych o kocich zachowaniach i specyfice ich języka. Koty mogą być wspaniałymi przyjaciółmi człowieka, jeśli tylko damy im szansę. Nie bójmy się tego. Bezdomniaki kochają podwójnie.


W schronisku Promyk w Gdańsku-Kokoszkach przebywa obecnie około 70 kotów oraz 160 psów. Z Promykiem współpracuje około 150 wolontariuszy, z czego aktywnie pomaga połowa. Oznacza to, że wciąż potrzeba rąk do pracy. Nabór na wolontariat trwa przez cały rok. Zgłoszenia można przesyłać na adres: wolontariat@schroniskopromyk.pl.


Dzień Kota w skrócie:

  • Piątek 17.02. – zbiórka karmy w 3 sklepach sieci Zoo Delikatesy (Madison, Ujeścisko, Kowale)
  • Sobota 18.02. – spotkanie z kotami i wolontariuszami PROMYKA w bibliotece „Pod Kotem i Myszą”
  • Niedziela 19.02. – Koci Dzień Otwarty w schronisku PROMYK


Zobacz także:  W 3 dni dookoła kota

Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
***