Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Co za widok! Zobacz Muzeum II Wojny Światowej nocą

Muzeum II Wojny Światowej zachwycać może nie tylko za dnia, ale także po zmroku. Gdy ściemni się, budynek staje się pięknie oświetlony. Warto wybrać się tam na spacer wieczorową porą. A kto wygodny i chłodne wieczory woli spędzać w cieple domowego zacisza, może zobaczyć nasz film z drona. Po prostu piękny widok!

A
A


Teren, na którym powstała siedziba muzeum, zajmuje powierzchnię 1,7 ha. Powierzchnia samego budynku to 26 tys. m2. Ekspresyjna bryła jest niezwykle oryginalna, a jej autorami są Jacek Droszcz i Bazyli Domsta ze Studia Architektonicznego Kwadrat. Prowadzona przez nich od 1995 roku pracownia zdobyła już ponad 40 nagród i wyróżnień w najróżniejszych konkursach architektonicznych.


Architekt Jacek Droszcz o MIIWŚ: "Ten budynek jest pełen symboli"


Choć Muzeum II Wojny Światowej wielokrotnie stawało się kością niezgody między politykami, historykami czy społeczeństwem, trzeba je koniecznie zwiedzić, ale warto też poświęcić czas na przyjrzenie się obiektowi z zewnątrz.

My poszliśmy o krok dalej, a w zasadzie - polecieliśmy. Podziwialiśmy obiekt po zmroku. Gra świateł sprawia, że człowiekowi aż chce się ruszyć w tamte rejony na wieczorny czy nocny spacer.Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
***