Lechia zimę spędzi w Turcji i Niemczech. Pięciu piłkarzy nie pojedzie!

Piłkarze Lechii Gdańsk w trakcie zimowego okresu przygotowawczego zagrają z Karabachem, Universitateą Craoiva, Viktorią Köln oraz Chojniczanką. Prezes klubu Adam Mandziara powiedział, że zabierze do Turcji 22 zawodników, trzech bramkarzy i jednego juniora. To może oznaczać, że pięciu zawodników w okienku zimowym odejdzie z Lechii.

Lechia zimę spędzi w Turcji i Niemczech. Pięciu piłkarzy nie pojedzie!
A
A
data publikacji: 19 grudnia 2017 r.

Sławomir Peszko i Jakub Wawrzyniak w czasie treningu na stadionie przy ul. Traugutta
Sławomir Peszko i Jakub Wawrzyniak w czasie treningu na stadionie przy ul. Traugutta
Mateusz Ochocki/KFP

Jak informuje Lechia Gdańsk, podopieczni trenera Adama Owena zmierzą się z Karabachem na obozie w Turcji 20 stycznia 2018 r., w miejscowości Belek. Przypomnijmy, że Karabach to azerska drużyna, która grała w tej edycji Ligi Mistrzów w grupie z Chelsea, AS Romą i Atletico Madryt. Kabarach zremisował dwa mecze i z dwoma punktami zajął ostatnie miejsce w grupie. W drużynie z Azerbejdżanu gra polski obrońca Jakub Rzeźniczak.

Dzień później, 21 stycznia, gdańszczanie zagrają z rumuńską Universitateą Craiova.

Z kolei podczas drugiego zgrupowania w Niemczech Lechia zmierzy się z Viktorią Köln. Ten mecz odbędzie się 28 stycznia.

Po powrocie do Gdańska Lechia zagra zaś na stadionie przy ul. Traugutta z Chojniczanką Chojnice. To spotkanie rozegrane zostanie 3 lutego.

Pierwszy mecz po przerwie zimowej Lechia zagra 10 lutego z Wisłą Kraków.

Lechia jest w ekstraklasie na 11. miejscu, co prezes klubu Adam Mandziara określił mianem “katastrofy”.

Prezes Mandziara dodał, że na zgrupowanie do Turcji trener Adam Owen zabierze 22 piłkarzy, trzech bramkarzy oraz zawodnika z kadry juniorskiej. Lechia ma jednak w kadrze 30 zawodników. 22 plus 3 daje 25. Oznacza to, że pięciu zawodników nie pojedzie do Turcji. 

Klub powiedział nam, że ta piątka zostanie odpowiednio wcześnie poinformowana, że powinna zacząć szukać sobie nowych klubów. Okno transferowe otwiera się już 1 stycznia. Ci, którzy nie polecą na obóz, powinni z wyprzedzeniem dowiedzieć się, że nie ma dla nich miejsca w klubie. - Wszystko odbędzie się w cywilizowany sposób - zapewniono nas w Lechii. 

Prezes Mandziara w wywiadzie dla "Dziennika Bałtyckiego" powiedział: - Kadra do Turcji będzie liczyła 22 zawodników plus trzech bramkarzy. Może dojdzie jeszcze jakiś junior. Teraz każdy z piłkarzy może sobie przeanalizować jakie ma szanse, aby polecieć na zgrupowanie. Niech piłkarze sobie wszystko przemyślą, a jak wrócą z urlopów, to na pewno porozmawiamy. Absolutnie nie będziemy akceptować braku zaangażowania i w styczniu zostaną wyciągnięte konsekwencje. 


Plan przygotowań Lechii do rundy wiosennej:

  • 6 stycznia - pierwszy trening po przerwie świątecznej
  • 7 stycznia - turniej halowy Amber Cup 
  • 8-9 stycznia - badania i testy 
  • 10-13 stycznia - treningi w Gdańsku
  • 14-22 stycznia - obóz w Belek (sparingi z Karabachem Agdam - 20 stycznia, i Universitateą Craiova - 21 stycznia)
  • 25-29 stycznia - obóz w Kolonii (sparing z Viktorią Koln - 28 stycznia) 
  • 3 lutego - sparing z Choniczanką Chojnice (Gdańsk).
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl