Trefl Gdańsk gra o kolejne zwycięstwo w Ergo Arenie. Dziś mecz z Espadonem Szczecin

W tym sezonie siatkarze Trefla odnieśli już pięć zwycięstw, w tym nad Resovią Rzeszów na wyjeździe. Mają tylko jedną porażkę, z GKS Katowice. W piątek, 3 listopada, w Ergo Arenie o godz. 18 mecz z Espdonem Szczecin. Transmisja w Polsat Sport.

Trefl Gdańsk gra o kolejne zwycięstwo w Ergo Arenie. Dziś mecz z Espadonem Szczecin
A
A
data publikacji: 03 listopada 2017 r.

Lotos Gdańsk lubi wygrywać we własnej hali. Na zdjęciu po zwycięstwie nad Onico Warszawa
Lotos Gdańsk lubi wygrywać we własnej hali. Na zdjęciu po zwycięstwie nad Onico Warszawa
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

W piątek, 3 listopada, o godz. 18.00 „Gdańskie Lwy” podejmą Espadon Szczecin. Dwaj gracze tego zespołu są dobrze znani gdańskim kibicom: Bartłomiej Kluth oraz były kapitan Trefla Gdańsk – Bartosz Gawryszewski.

– Sądzę, że Bartek przyjedzie do Gdańska podwójnie zmotywowany, żeby jak najlepiej się zaprezentować i coś udowodnić w swojej dawnej hali. Myślę, że tak jest zawsze, gdy gra się ze swoim byłym klubem – mówi atakujący Trefla Gdańsk Damian Schulz.

„Gdańskie Lwy” do tego starcia przystępują po trzysetowym zwycięstwie z Asseco Resovią Rzeszów na wyjeździe.

– Wygrana z zespołem z Rzeszowa, jak i wcześniejsza z Jastrzębskim Węglem, bardzo nas podbudowały po nieudanej rywalizacji z ekipą z Katowic - mówi Damian Schulz. - Takie zwycięstwa są niezwykle istotne. Przed piątkowym starciem czujemy się bardzo dobrze.

Do tej pory gdańszczanie mają na swoim koncie pięć wygranych i jedną porażkę. Espadon Szczecin natomiast triumfował trzykrotnie, a przegrywał cztery razy.

– Espadon z meczu na mecz gra coraz lepiej - ocenia Schulz. - Szczecinianie mieli ciężki początek, ale w każdym kolejnym spotkaniu prezentowali bardzo dobrą siatkówkę. Piątkowe starcie na pewno nie będzie łatwe. Zrobimy wszystko, by ze wsparciem gdańskiej publiczności wywalczyć w tym spotkaniu pełną pulę.

Spotkanie Trefl Gdańsk – Espadon Szczecin rozpocznie się w piątek, 3 listopada, o godz. 18 w Ergo Arenie. Bilety już od 10 zł na stronie trefl.ticketsfot.pl. Do momentu rozpoczęcia tego spotkania trwa też sprzedaż całosezonowych karnetów, które gwarantują oszczędności.

Mecz będzie też transmitowany w telewizji Polsat Sport.

oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl