KUBICKI

KUBICKI

Restauracja Kubicki to sto lat historii gdańskich smaków. Pod tym szyldem Bruno Kubicki otworzył swój lokal w Wolnym Mieście Gdańsk w 1918 roku. Do dziś przygotowuje się tutaj dania według niemal niezmienionych, perfekcyjnie dopracowanych receptur. Słynne na cały Gdańsk są golonka i kaczka od Kubickiego. Wielu smakoszy specjalnie odwiedza restaurację, żeby spróbować tradycyjnych wyrobów garmażeryjnych przygotowanych w 100% na miejscu, tylko z lokalnych składników. Legendarne są kaczka w maderze, wołowe ozory czy pstrąg i łosoś.  Goście twierdzą, że żurek z białą kiełbasą jest tutaj bezkonkurencyjny.

Szefowi kuchni Kubickiego udaje się umiejętnie łączyć w swoim menu pozycje stanowiące klasykę gdańskiego smaku z sezonowymi propozycjami. W zależności od pory roku można tu skosztować np. zupę krem z młodej marchwi czy krem z pokrzywy z jajkiem poche.

Tradycyjna garmażerka – kaczka w maderze, ozór wołowy, pstrąg, łosoś

Cena 14-16 PLN

Tradycją niejednego gdańskiego spotkania była tak zwana luneta i galareta. Czyli dobra garmażerka i należycie schłodzony, czysty alkohol. Takie proste menu było poszukiwane zarówno przez pracujących w porcie czy stoczni jak i śmietankę towarzyską miasta.  Kubicki znany z zachowania najlepszej spuścizny kulinarnej miasta także i ten zwyczaj kultywuje na najwyższym poziomie. Koniecznie spróbujcie wybornej kaczki w maderze, czy ozora wołowego. Jeszcze delikatniej wypadają pstrąg i łosoś w galarecie.

Golonka na kapuście zasmażanej z ziemniakami

Cena 39 PLN

Możecie zapytać co golonka ma wspólnego ze Smakami Gdańska. Odpowiemy pytaniem, a czy znacie restaurację która podawałaby golonkę przygotowaną według tej samej liczącej sto lat receptury? Taki lokal z kultową golonką znajdziecie w Gdańsku. W Kubickim jej delikatny słodki smak powstaje dzięki długiemu gotowaniu dania w warzywach, których mieszanka pozostaje tajemnicą kuchni. Podawana ze świeżo tartym chrzanem i zasmażaną kapustą jest klasykiem, którego trzeba spróbować.

Kaczka na kapuście czerwonej w sosie żurawinowym

Cena 54 PLN

Wystrój i atmosfera miejsca pozwalają przenieść się do dawnego Gdańska lat międzywojennych. Uroku popołudniowej wizycie w restauracji dodaje muzyka na żywo, którą serwuje pianista grający szlagiery.

Kontakt

ul. Wartka 5, Gdańsk
+48 58 301 00 50
kontakt@restauracjakubicki.pl