UMAM

Umam

UMAM to więcej niż zwykła cukiernia. To niepowtarzalne miejsce, gdzie na każdym kroku i w każdym detalu dojrzeć można wyjątkowy koncept, który zrodził się w głowie chef patissier Krzysztofa Ilnickiego. Ten cukiernik przez wiele lat zdobywał doświadczenie, pracując między innymi w londyńskich restauracjach wyróżnionych gwiazdkami Michelin. Od 2016 roku Krzysztof Ilnicki jest jurorem programu „Bake Off – Ale ciacho!”, w którym cukiernicy zmagają się o tytuł polskiego Mistrza Wypieków.

W UMAM prawdziwymi gwiazdkami są jednak przygotowywane przez Krzysztofa niebanalne słodkości. Każde ze słodkich kreacji są od siebie znacząco różne, a przy tym zachowują wspólny mianownik – połączenie doskonałego rzemiosła oraz składników najwyższej jakości. Na próżno szukać tu wypieków znanych z innych cukierni. Znajdziemy jednak słodkości niepowtarzalne, zadziwiające oryginalnym, nietuzinkowym wyglądem oraz wyrafinowanymi połączeniami smaków. UMAM doskonale wyczuwa, a nawet kreuje, najlepsze trendy, czerpiąc przy tym inspirację od cukierników hiszpańskich i francuskich.

Rokitnik

Cena 14 PLN / szt.

Krzysztof Ilnicki to jeden z najgłośniejszych mistrzów cukierniczych w Polsce. Jego pracownia mieści się w otoczeniu rewitalizowanej tkanki byłego wrzeszczańskiego garnizonu. Jeśli do Wrzeszcza jest wam nie po drodze, kreacji mistrza Ilnickiego możecie spróbować też w cukierni na gdańskiej Ołowiance. Szczególną uwagę zwróćcie tam na gdańskie ciastko z rokitnika. Mistrz Ilnicki pomyślał je jako kruchą kopułę z białej czekolady, pod którą skrył odziane w mus jogurtowy i crème chiboust z rokitnikiem.

Urzekające podniebienie i cieszące oko słodycze z UMAM dostępne są w dwóch modnych obecnie lokalizacjach – w Garnizonie w Gdańsku Wrzeszczu oraz przy ulicy Szafarnia obok mariny.

Kontakt

Umam
ul. Hemara 1
791 191 440
biuro@umam.pl

Umam Marina
ul. Szafarnia 11
58 710 29 17
zamowienia@umammarina.pl