MARMOLADA CHLEB I KAWA

MARMOLADA CHLEB I KAWA

Czy jest lepszy sposób na rozpoczęcie dnia niż zapach świeżego pieczywa i aromat dobrej kawy? Jeżeli też uważasz, że lepszej opcji nie ma, to koniecznie musisz odwiedzić urocze miejsce, jakim jest Marmolada Chleb i Kawa we wrzeszczańskim Garnizonie.

Specjalnością lokalu, jak można wywnioskować z nazwy, jest przede wszystkim wypiekane na miejscu pieczywo. Znajdziemy tu ogromny wybór świeżych chlebów, bagietki, drożdżówki, bajgle i inne smakołyki. Do tego przetwory własnego wyrobu – od marmolad, przez pasty po kremy czekoladowe oraz pyszna kawa. Znajdziemy tu również wybór kanapek, słodkie i wytrawne dania obiadowe, sałatki czy zupy. W ten oto sposób śniadanie w stylu „Marmolady” zjeść możemy nawet popołudniu. A przecież śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.

Śledź w śmietanie z jabłkiem, cebulą i ogórkiem kiszonym podawany na cząstkach ziemniaka

Cena 16 PLN

Kto by pomyślał, że w pierwszej gdańskiej śniadaniowni, która słynie ze świeżego pieczywa i autorskich konfitur, można zjeść śledzia w śmietanie! A można i jest to pozycja zupełnie niezła, podana zgodnie ze współczesnym trendem odchudzania polskiej klasyki. Dlatego marmoladowy śledź wcale nie pływa w śmietanie, jak w tradycyjnie polskim wydaniu, a spoczywa na swoistej warzywno-owocowej sałatce z ogórka, jabłka i cebuli, lekko tylko związanej odrobiną śmietany. Na talerzu znajdziecie też cząstki gotowanego w mundurku ziemniaka, dzięki czemu na pozór mała przekąska może śmiało wypełnić wasze brzuchy w porze lunchu.

Dzięki ogromnym oknom wnętrze „Marmolady” jest jasne i przytulne. Dominują tu odcienie bieli, beży i ciepłych szarości, umiejętnie połączone z drewnem. Odrobinę prywatności na kosztowanie miejscowych wypieków zapewnia antresola, z której spoglądać można na cały lokal.

Kontakt

ul. Słonimskiego 5
58 710 13 07
luacompany@gmail.com