GDAŃSKA WYTWÓRNIA LODÓW NATURALNYCH

GDAŃSKA WYTWÓRNIA LODÓW NATURALNYCH

Świeże mleko i śmietanka, pochodzące z pomorskiej mleczarni to podstawa Gdańskich Lodów Naturalnych. Pani Karolina, właścicielka lodziarni, będąca miłośniczką zdrowego trybu życia potrafi o swoich wyrobach opowiadać godzinami. Szczyci się faktem, iż w jej lodach nie uświadczy się konserwantów, polepszaczy smaku czy sztucznych barwników. Wspólnie z cukiernikami wymyśla codziennie nowe smaki, zaskakując stałych bywalców i turystów spacerujących ulicą Długą. W Wytwórni znajdą coś dla siebie także alergicy i weganie oraz osoby unikające cukru – są smakowite sorbety słodzone stewią oraz lody przygotowane na mleku roślinnym. A wszystko smakuje tak, że palce lizać!

Lody Mleko Gdańskie

Cena 5 PLN / 70 g

Mleko, śmietanka, cukier, prażone płatki migdałów i ciemny rum – z tych składników powstają najciekawsze gdańskie lody nawiązujące do mleka gdańskiego, zapomnianego już dziś deseru sprzed wieków. Spróbujcie ich koniecznie, bo nawet jeśli inne lodziarnie też zechcą je podawać, to sekret tych najprzedniejszych tkwi w jakości składników oraz ich proporcjach. To dzięki nim wyłącznie w tej lodziarni w tle rumowo-migdałowego smaku mleka gdańskiego odnajdziecie jedwabisty aromat dojrzałego melona.

W przytulnej kawiarence warto przysiąść na dłużej i spróbować również innych wyśmienitych smaków, jakie oferuje Gdańska Wytwórnia Lodów Naturalnych.

Kontakt

ul. Długa 70, Gdańsk
730 730 021